Незнімна опалубка – види і застосування

Незнімна опалубка.

Популярність і практичність у застосуванні за останні роки отримала конструкція незнімної опалубки. Для того, щоб побудувати монолітну споруду або будову, при зведенні використовується конструкція незнімної опалубки. Вона, в свою чергу, дозволяє значною мірою прискорити будівельний процес за рахунок відсутності необхідності проведення демонтажних робіт. Використання цієї конструкції передбачає застосування опалубного методу в будівництві тієї чи іншої будівлі або споруди будь-якого призначення. Застосування незнімної опалубки не вимагає проведення демонтажних робіт, так як після завершення будівництва вона буде вважатися однією з основних частин всієї конструкції. Такі відомі матеріали, як полістирол, фіброліт і арболіт використовуються в якості складових сучасної опалубки та її конструктивних елементів.

Конструкція незнімної опалубки, виготовлена з полістиролу

Такий вид конструкції може виготовлятися з спіненої маси полістиролу і являє собою ряд акуратних плит або пустотілих блоків. Більшість майстрів, при роботі, віддають перевагу пустотілим блокам в зв’язку із зручністю у використанні. Домогтися досить швидкого і зручного з’єднання окремих блоків можна за допомогою спеціальних пазів, які згодом утворюють цілу систему, і знаходяться на торці кожного з блоків.

Якщо при будівництві будинку монолітного типу було прийнято рішення використовувати пустотілі блоки, то кожний з етапів необхідних робіт повинен мати свою послідовність.

1. Монтаж гідроізоляційного шару проходить на поверхні фундаменту.

2. після чого необхідно акуратно укласти блоки по периметру будівлі так, щоб утворилася стрічка.

3. в порожнині блоків буде розміщена залізна арматура, після чого вся конструкція пройде процес бетонування.

4. після повного застигання бетонної суміші укладається наступний шар блоків, який так само, як і попередній, має пройти процес бетонування, ці маніпуляції необхідно проводити до того рівня, де буде знаходитися рівень перекриття.

Конструкція на основі фіброліту

Одним з основних компонентів фібролітових плит є цементна і досить в’язка по структурі речовина, яка використовується при їх виробництві. Як один з похідних компонентів — дерево, яке робить матеріал особливо зручним при роботі.

Технологія полягає в наступному:

  • монтаж фібролітових плит проводиться безпосередньо на поверхні фундаменту, на якому вже розташовані всі компоненти гідроізоляції;
  • тільки використовуючи механічний спосіб можна підігнати плити досить щільно, для цього вирізають необхідні отвори, через які плити будуть з’єднані між собою спеціальними скобами;
  • після проведення монтажних робіт знадобиться армування і подальше бетонування каркасу.

Цей спосіб прийнято вважати найбільш прийнятним, так як він надає можливість використовувати будь-яку конфігурацію щодо несучих стін будівлі і кута їх нахилу.

Незнімна опалубка на основі арболіту

Фібролітові і арболітові плити схожі між собою за багатьма властивостями і показниками. Основними відмінностями є вид і структура використовуваного наповнювача. Пиломатеріали та їх відходи прийнято використовувати в якості наповнювача для арболітових плит, із-за досить високої здатності до поглинання. Спосіб і послідовність проведення необхідних монтажних робіт аналогічні з методам, при яких використовуються плити на основі фіброліту.

При використанні одного з наведених вище матеріалів, всю поверхню плит необхідно обробити спеціальною захисною речовиною, відразу після завершення будівництва.

При використанні цього методу можна заощадити значну суму, знизивши витратну частину на будівництво швидко-монтованого або монолітного будинку. До того ж, такі будівлі відрізняються чудовими показниками звукоізоляції і теплоізоляції, що приведе до додаткової економії в подальшому.

Незнімна опалубка - види

Наведені в статті види конструкцій незнімної опалубки допоможуть у випадку, якщо постало питання про необхідність початку індивідуального будівництва житлового будинку. Вибір матеріалу має виходити з обраної заздалегідь конструкції будівлі, особливостей місцевості, фінансових, особистих й інших можливостей самого замовника.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *