Що таке вентильований фасад?

вентильований фасад

Будівельним конструкціям часто потрібна додатковий захист від пошкоджень та атмосферних впливів. Але подібна ізоляція не обходиться без побічних ефектів. Герметичне покриття перешкоджає дифузії парів (виведення вологи назовні). Це може призвести до погіршення умов у приміщенні та до інших проблем.

Існує кілька виходів з подібної ситуації. Один з них – установка навісного фасаду з повітряним зазором. У даній конструкції зовнішня обробка стін не прилягає до основи. Подібне рішення можна побачити на складах, промислових, адміністративних та інших типах будівель. Вентильовані фасади під ключ – послуга, пропонована багатьма компаніями, що працюють в даній сфері. Так, фірма «BudRem» пропонує варіанти покриття з клінкерної плитки, керамограніту, каменю, фіброцементних плит, алюмінієвих касет і низки інших матеріалів. Подібні рішення вже були реалізовані компанією в житлових і комерційних об’єктах. Вентильований фасад може бути встановлений як у процесі будівництва, так і при подальшій реконструкції.

Монтаж вентильованого фасаду

Конструкція являє собою панелі, які кріпляться за допомогою металевого каркасу. В утвореному зазорі часто прокладають утеплювач. Товщина ізоляції повинна бути обрана з розрахунком, щоб всередині залишився простір для циркуляції повітря.

вентильовані фасади

Монтаж навісного фасаду включає наступні етапи:

  • буріння отворів для кріплення кронштейнів до стіни;
  • укладання паронітових прокладок для елементів каркасу;
  • установка кронштейнів, деталі кріпляться за допомогою анкерних дюбелів;
  • укладання теплоізоляції;
  • кріплення направляючих профілів;
  • монтаж облицювання.

Фахівці виділяють кілька правил, дотримання яких дозволить отримати якісну і довговічну конструкцію.

Вибір часу

Прийнято вважати, що монтажем фасадів можна займатися в будь-який час року. Але краще проводити роботи при +5°С і вище. В іншому випадку наступні температурні деформації можуть призвести до розхитування кріплень.

Розрахунок повітряного зазору

Ширина простору між утеплювачем і задньою поверхнею фасадних панелей повинна бути в межах 30-50 мм.

Вибір ізоляції

У вентильованих фасадах часто використовують м’який утеплювач. При уявній простоті, такі матеріали мають жорсткі вимоги до установки. Неправильне кріплення може пошкодити покриття. Використання жорсткого (близько 80 кг/куб. м.) утеплювача дозволяє отримати більш міцну конструкцію, але ту, яка збільшує тривалість робіт.

вентильовані фасади

Приклад вентильованого фасаду

Далі можливо буде цікаво дізнатися, що таке фахверкові будинки?


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *