Будівництво Паризької філармонії у судовому скандалі

Будівництво Паризької філармонії у судовому скандалі.

Знаменитий французький архітектор Жан Нувель, лауреат Прітцкерівської премії і віце-президент Французького інституту архітектури, відомий своїми проектами по всьому світу, програв судовий процес проти менеджерів будівництва будівлі концертного залу Паризької філармонії, яку він спроектував. В основі позову — одвічний конфлікт між творцем і ділком.

Нувель звинуватив керівників будівництва в спотвореннях його проекту на завершальному етапі спорудження будівлі філармонії з метою економії коштів і скорочення термінів робіт. Він вимагав рішення суду, що зобов’яже менеджерів перебудувати, згідно з проектом парапети будівлі, а також змінити фасад, фойє і акустичні елементи. Суд, однак, відмовив архітектору в його претензіях, визнавши представлені ним свідоцтва і документи недостатньо переконливими.

Розгніваний Нувель назвав такий підсумок болісним для себе і відмовився бути присутнім на відкритті концертного залу, а також заборонив згадувати його ім’я, як проектувальника. Він заявив пресі, що будівля в його нинішньому вигляді — це «образа для архітектури і для нього, як автора самого важливого культурного проекту Франції нинішнього століття».

Варто сказати, що будівництво Паризької філармонії обійшлося французькій казні в $418 млн.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *