Новий накопичувач тепла на основі парафінів дозволить скоротити споживання енергії у будинках

Новий накопичувач тепла на основі парафінів дозволить скоротити споживання енергії у будинках

Теплове акумулювання енергії є загальною стратегією підвищення енергоефективності на виробництвах, шляхом скорочення споживання енергії у години пікових навантажень. Але накопичувачі теплової енергії можуть виявитися корисними і в житловому секторі, де тепло і електроенергія генеруються одночасно (наприклад, від дахової сонячної установки), але можуть бути використані в різні часові проміжки.

Для зберігання тепла традиційно використовуються резервуари з водою. Водяні системи зберігання теплової енергії достатньо ефективні і недорогі. Але для досягнення значної акумуляції тепла необхідні великі за обсягом резервуари, що обмежує інтеграцію таких систем в житлові будинки, які не володіють додатковим простором для їх установки. А нещодавно дослідницька група ENEDI, утворена університетом країни Басків (UPV/EHU), Іспанія, розробила прототип накопичувача теплової енергії, який займає на 50% менше місця, ніж водяна система зберігання теплової енергії. Він має призматичну форму і легко інтегрується в будівлі, пропонуючи оптимальне використання простору. Більш того, завдяки модульності конструкції, дизайн накопичувача може бути легко змінений.

Нова система заснована на використанні матеріалів з фазовим переходом, відомих як PCM, які використовують тепло для переходу з одного фазового стану в інший. При цьому вони акумулюють велику кількість енергії. Прототип використовує комерційний парафін, який тане в межах 60 ° С. Цей матеріал дуже стабільний і має тривалий термін служби, відзначають дослідники.

Парафін інкапсульований в алюмінієвих пластинах. У накопичувачі між цими пластинами розташовуються вузькі канали, по яких циркулює рідина (вода). При проходженні по каналах гарячої води парафін тане, акумулюючи теплову енергію. А коли по каналах тече холодна вода, парафін твердне, віддаючи тепло.

Одним з вагомих переваг даної системи є її компактність. Накопичувачі настільки тонкі, що їх можна встановити в будь-якому місці у кімнаті, навіть всередині підвісної стелі.

В даний час дослідники будують повномасштабний прототип системи, який буде інтегровано в експериментальний об’єкт у лабораторії з контролю якості будівництва (LCCE), для вивчення ефективності пристрою в реальних робочих умовах.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *