Скло Smart Glass — управління прозорістю вікна за допомогою електричного струму

Скло Smart Glass - темне і світле

Порівняно нещодавно асортимент ринку віконних конструкцій поповнився новим матеріалом, який демонструє унікальні фізичні властивості. На цей раз новинкою стало «розумне» скло (Smart Glass), здатне під впливом електричного струму змінювати прозорість від ідеальної до нульової (до матової).

Технологія виробництва такого скла полягає в триплексовані шарів. Матеріал являє собою кілька аркушів загартованого скла, між якими є прошарки з полікарбонату. Готове скло проходять процедуру ламінування для зведення його чутливості до зовнішніх впливів (перепадів температур, вологості).

Рівень прозорості можна змінювати за рахунок використання полімерного електропровідного покриття та спеціальної рідкокристалічної плівки. При відсутності електричної напруги кристали даної плівки розташовані хаотично, із-за чого скло набуває матово-білий зовнішній вигляд. При подачі електричного струму кристали повертаються перпендикулярно і скло стає прозорим.

Використання скла Smart Glass можливе при самих різних умовах. Потужність, що необхідна для керування прозорістю скла, складає максимум 2 Вт, так що подібні вироби можна без ризику використовувати навіть в приміщеннях з високим рівнем вологості. Висока надійність такого скла підтверджена хоча б тим фактом, що воно дуже швидко знайшло застосування в будівництві космічних орбітальних станцій. Однією з додаткових функцій даного матеріалу є вбудований підігрів, який запобігає виникненню конденсату на склі.

Технічні особливості скла Smart Glass зумовили високе зростання його популярності.

Зараз смарт-скло знаходять використання в самих різних будівельних проектах і найбільш часто воно зустрічається в таких місцях, як:

  • на рекламних та демонстраційних стендах;
  • в розділових перегородках офісів, тренажерних зал, ресторанів тощо;
  • на проекційних екранах;
  • на скляних «шторах» в басейнах і ванних кімнатах;
  • в примірочних кабінках;
  • в медичних кабінетах;
  • і навіть в зимових садах.

Монтаж смарт-панелей проводиться за допомогою спайдерних систем, які дозволяють «підвішувати» скло безпосередньо на несучі елементи конструкцій і споруд. Можливість кріплення без використання масивних рамних деталей дозволяє домогтися від конструкції максимально охайного зовнішнього вигляду.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *