Виробники будівельних матеріалів незабаром зможуть самі регулювати свою діяльність

Виробництво і промисловість будівельних матеріалів

Згідно з змінами порядку реєстрації організацій в галузі архітектурної діяльності, які розробив Мінрегіон, будуть створені додаткові можливості для саморегуляції діяльності виробників будівельних матеріалів. За словами фахівців, запровадження нового порядку регулювання діяльності виробників сприятиме тому, що вітчизняна будівельна продукція стане більш якісною та надійною та зможе конкурувати з європейською продукцією на рівних.

Не зважаючи на те, що Закон України «Про архітектурну діяльність» надає саморегульованим організаціям право проводити професійні атестації виконавців робіт і бути учасниками ліцензійної діяльності, фактично це положення закону раніше не застосовувалося на практиці, бо не було конкретного механізму делегування саморегульованим організаціям цих передбачених законом повноважень. Також,застосування можливість здійснення атестації саморегульованими організаціями не відображалася старою формою бланка кваліфікаційного сертифікату відповідально виконавця окремих робіт, і тепер Мінрегіон вніс до цього бланка необхідні зміни. Якщо старий порядок регулювання галузі створював перепони для вільної конкуренції і сприяв корупції, то новий варіант, розроблений Мінрегіоном, є набагато більш прогресивним.

Хоча новий порядок регулювання діяльності виробників будівельних матеріалів поки ще не був прийнятий, але вже зараз відбувається активне узгодження проекту змін на рівні відповідних органів виконавчої влади, а після цього залишається лише етап державної реєстрації змін в Міністерстві Юстиції, тож дуже імовірно, що вже найближчим часом ці зміни почнуть діяти в Україні будуть створені хороші умови для виробництва будівельних матеріалів європейської якості.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *