Хто отримає право будувати найбільший музей Будапешту?

Найбільший музей Будапешту.

У найбільшому парку столиці Угорщини вирішено побудувати цілих п’ять музеїв. Найбільш значущою спорудою майбутнього «музейного села» стане будівля Нової національної галереї. Поруч заплановано побудувати додаткове приміщення Людвіг-музею, для виставки творів сучасного мистецтва.

Із представлених на конкурс проектів майбутніх музейних будівель журі, після довгих дебатів відібрало два, оголосивши їх переможцями. Але чия ж заявка буде втілена в камені? Відоме норвезьке архітектурно-проектне бюро Snøhetta і не менш іменита японська архітектурна фірма SANAA поки не знають відповіді на це питання.

Норвезький проект пропонує об’єднати дві будівлі, спорудивши над ними різноспрямовані діагональні дахи-тераси зі сходинками зверху донизу. Задумана споруда своїми обрисами нагадуватиме будівлю Оперного театру в Осло, побудованого за проектом фірми Snøhetta в 2007 році, який отримав призи на кількох міжнародних архітектурних фестивалях.

Японські архітектори Казуйо Сехима і Руе Нашизава з SANAA називають свій проект «природним продовженням парку» збираються «накрити» будівлі кількома різнорівневими вигнутими дахами, які дозволять регулювати кількість відкритого простору в залежності від часу року.

Члени журі конкурсу заявили, що остаточний вибір автора проекту одного з найбільших музеїв Європи буде зроблено після їх особистої зустрічі та бесіди з обома командами архітекторів.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *