Рідкі цвяхи, їх склад, види, сфера застосування

Рідкі цвяхи, їх склад, види, сфера застосування

Якщо для з’єднання двох поверхонь вибирається спеціальний склад, то забезпечити швидке і надійне скріплення зможуть рідкі цвяхи. Розробили продукт відносно недавно, але його властивості та ступінь адгезії встигли оцінити вже багато майстрів.

Всього крапля клею утримує вагу до 50 кг. Сьогодні будівельні роботи уявити без цього матеріалу важко, клей став універсальним засобом, що дозволяє прискорити процес монтажу.

Рідкі цвяхи – види і склад

Хімічний склад рідких цвяхів у різних виробників відрізняється набором компонентів, але практично всі типи розроблені на основі каучуку синтетичного походження. Також може використовуватися глина особливих видів, які мають високу пластичність. В якості додаткових інгредієнтів в клейовий склад додають: силікон, поліуретан, латекс, бутилен.

Вся продукція підрозділяється на два види: водний і неопреновий.

Акрилатних латекс становить основний інгредієнт у водному складі. Продукт абсолютно безпечний для здоров’я людей, тому його використовують практично для всіх внутрішніх робіт. Запах при застосуванні ледве помітний. Однак не позбавлений такий клей і недоліків. Його не використовують для з’єднання металевих поверхонь. Також не рекомендується вибирати цей продукт для зовнішнього монтажу із-за низької стійкості до перепадів температур.

Неопреновий клей розроблений на основі органічних розчинників. Його властивості відрізняються високою стійкістю до температурних коливань і агресивного середовища, зумовленого впливом зовнішніх факторів.

Активні компоненти складу володіють різким запахом, тому при використанні продукту рекомендується одягати захисну маску та гумові рукавички. Застигання складу відбувається миттєво, на відміну від рідких цвяхів на латексній основі. На адгезію не роблять впливу, ні волога, ні різкий перепад температурного режиму. Серед основних переваг виділяється довговічність і практичність.

Рідкі цвяхи - інструкція

Область застосування рідких цвяхів

Застосовують рідкі цвяхи в будівельних і ремонтних роботах для з’єднання двох різнорідних поверхонь. Область можливого використання настільки широка, що по праву клей вважається універсальним. У деяких випадках склад може застосовуватися в якості герметика, при ущільненні швів, стиків у вікнах, санвузлах, дверних коробках тощо.

Найчастіше рідкі цвяхи використовуються при роботі з такими поверхнями:

 • дерево;
 • гіпсокартон;
 • скло;
 • кераміка;
 • пробка;
 • пластик;
 • алюміній тощо.

На упаковці указується інструкція, якої слід дотримуватися при виконанні монтажних робіт. Кожен вид клею має свої особливості та нюанси.

Переваги і недоліки

Перед застосуванням слід уважно ознайомитися з технічними характеристиками клейового складу, щоб уникнути помилок при застосуванні та експлуатації. Серед властивостей продукту виділяються наступні переваги:

 • клей не має згубного впливу на робочі поверхні;
 • склад абсолютно безпечний для здоров’я людей;
 • забезпечує швидке і міцне з’єднання елементів;
 • не вимагає докладання додаткових зусиль для стикування;
 • надає щільне прилягання робочих поверхонь;
 • під час експлуатації виключено утворення іржі, грибкового нальоту, процесу гниття;
 • простий спосіб монтажу;
 • економічна витрата;
 • стійкість до високих і низьких температур;
 • довговічність.

До недоліків можна віднести різкий запах під час застосування неопренового клею, що зобов’язує до використання засобів захисту. Щодо продукту на водній основі, то слід зазначити, що склад виявиться неефективним при з’єднанні металевих поверхонь і при виконанні зовнішніх робіт.

Правила використання рідких цвяхів

Для того, щоб з’єднання двох поверхонь було міцним, рекомендується підготувати робочу зону належним чином. Для цього з поверхонь видаляються залишки старого клею або обробки, якщо такі є. Далі місце обробки знежирюють за допомогою дрантя і спиртового розчину. Після просушування на поверхню наносяться рідкі цвяхи спеціальним пістолетом.

Застосування рідких цвяхів.

Склад може розподілятися по площині крапками, або у вигляді тонкої змійки, або сіточки. Після з’єднання двох поверхонь слід дати витримку в кілька хвилин (2-4 хвилини). Остаточний процес затвердіння клею настає через 24 години, тому в цей період не варто давати склеєним елементам навантаження або піддавати їх впливу ударних інструментів.

Запобіжні заходи

При використанні рідких цвяхів потрібно бути максимально обережними, щоб склад не потрапив на шкіряний покрив, в очі, на одяг. Також небажано допускати розтікання клею по оброблюваних деталей, так як процес видалення залишків вважається трудомістким. Якщо все-таки після монтажу залишилися потьоки, позбутися від них допоможе розчинник або спеціальний очищувач, відповідний для рідких цвяхів. Для виконання чищення потрібний скребок і вода.

Свіжий клейовий склад можна видалити ганчіркою, змоченою в розчиннику (при використанні водного виду клею достатньо намочити серветку у воді). У разі застигання потьоку доведеться спочатку його пом’якшити, протерти ганчіркою, змоченою в очиснику. Потім ще раз обробити спеціальним розчином і акуратно підчепити скребком. Інструментом варто діяти вкрай обережно, адже ризик пошкодити поверхню деталі великий.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *