Ріжемо кут плінтуса для стелі

Ріжемо кут плінтуса на стелі

Досить рідко можна зустріти квартиру в якій стелі не були б оформлені за допомогою стельових плінтусів. Виняток становлять тільки варіанти навісних або ліпних гіпсокартонних стель. Стельовий плінтус являє собою профіль, який має квадратний перетин і пористу структуру.

Виготовляються такі профілі з поліуретану або пінопласту, довжина їх зазвичай: 2, 1,5, 1,3 метра, а ширина може коливатися від 20 до 80 мм. Як правило, плінтуса мають білий колір, відрізняються дешевизною і легкістю.

Призначення такого плінтуса – перекрити зазори між стелями і верхніми краями шпалер. Щоб красиво приклеїти стельовий плінтус зовсім не обов’язково бути професійним будівельником, труднощі зазвичай виникають при викладанні плінтусом кутів приміщення. Ці рекомендації допоможуть впоратися з влаштуванням кутів приміщення за допомогою плінтусів.

Як правильно оформити кут?

Неправильно оформлений кут на стелі може стати причиною втрати привабливого вигляду всієї стелі. Щоб попередити появу цієї проблеми слід починати роботу з внутрішнього кута приміщення. Ідеальний кут можна зробити за допомогою стусла і ножівки, яка має дрібні зуби. Можна також використовувати з цією метою канцелярський ніж, хоча це вже не так зручно. Спочатку потрібно вирізати, використовуючи стусло, внутрішню частину кута, далі тим же ножем потрібно вирізати внутрішню частину. Потім передбачається подальше здавлювання плінтусів на стику і шпаклювання.

Виконати правильний зріз на стельовому плінтусі без використання стусла практично неможливо, адже це спеціальний столярний інструмент, призначення якого – зрізання кутів, які мають різні нахили.

стусло для кутів і плінтусів

Використання цього інструменту попередить виникнення всіх проблем з кутами. Хід роботи такий: спочатку приклеюють плінтус по всій довжині стіни, останній зрізують з допомогою стусла під кутом 45 град. Аналогічний зріз робиться на іншому плінтусі. Ці половинки повинні красиво зістикуватися в кутку.

Якщо кут не зовсім рівний?

Перераховані вище операції можуть бути успішними лише у разі, якщо кути, утворені на перетині стін прямі. На практиці найчастіше цей показник порушений. В цьому випадку використовувати стусло буде неможливим. Тому доведеться скористатися більш примітивним способом.

За допомогою макетного або канцелярського ножа робиться зріз плінтуса «на око». Потім виконується примірка другого плінтуса, він підрівнюється під виїмку отриману в першому плінтусі і теж зрізується. Виконання поставленого завдання подібним чином може вимагати терпіння і деяких витрат часу, але цей варіант – практично єдина можливість приклеїти стельові плінтуса красиво і рівно.

Існує ще один оригінальний спосіб зробити гарний кут плінтуса на стелі, навіть при нерівних стінах. Для цього доведеться використовувати звичайну газету, яку вкладають у кут і вигинають за його формою. Далі вигини слід вирізати і скласти навпіл.

Отримана лінія вигину підкаже який зріз потрібно зробити. Але, як би старанно ми не виконували роботу, у місці стику плінтусів все-одно утворюється тонка, але помітна лінія стику. Цю похибку можна усунути за допомогою спеціальної шпаклівки. Виконувати шпаклівку слід після того, як плінтус буде приклеєний по всьому периметру кімнати.

Другим непоганим варіантом може бути використання для монтажу спеціальних куточків, які в готовому вигляді можна купити в магазині. Виготовлені вони з тих же матеріалів, що і плінтуса. За їх допомогою буде дуже просто закрити всі неточності і надати місцям з’єднань і кутам ідеальний вигляд.

Можливо зацікавить, що таке піролізний котел, його опис, схема?


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *