Типи і властивості герметиків

Типи, класифікація і властивості герметиків

Герметики – це речовини, що володіють вулканізованими властивостями, які використовуються для герметизації різних швів, порожнеч, місць з’єднань конструкцій при проведенні будівельних робіт.

Класифікуються герметики по готовності до застосування (однокомпонентні і багатокомпонентні), та по основному інгредієнту (силіконові, полісульфідні, акрилові, уретанові).

Як правильно вибрати герметик?

При виборі герметика слід спиратися не тільки на його властивості, але і на зони застосування. Так, наприклад, для використання в локалізаціях з агресивним середовищем (ванні кімнати, душові кабіни, кухні, басейни) потрібен герметик, який володіє проти-грибковим захистом, але такі речовини не можна застосовувати на поверхнях, що контактують з харчовими продуктами.

Існують спеціальні вулканізуванні композиції, призначені для ремонту акваріумів, стійкі до біологічно агресивних впливів і не небезпечні для живих організмів, їх міцність становить не менше 25 кг\м.

Купуючи герметик, необхідно уважно вивчити інформацію про його виробника, склад, тип, способи і області застосування, міцність, температуру використання, щільність, час затвердіння і термін придатності. Бувають випадки, коли виробники включають до складу герметиків дешеві компоненти, або поставляють в продаж вироби з вичерпаним терміном придатності.

У складі високоякісного герметика міститься 25% силікону, від 3 до 5% органічних каучукових мастик, поліуретан, від 3 до 5% акрилових мастик, цементні розчини – не більше 0,4%, тіокол, близько 1% епоксидних смол.

Герметик слабкої якості неможливо застосовувати при низьких температурах, у нього знижена щільність і низька ціна, на упаковках таких матеріалів часто відсутня інформація про терміни експлуатації, також немає в наявності супровідних та гарантійних документів.

Параметричні властивості герметиків

Основною властивістю, за якою оцінюється герметик, є ступінь його опору розриву (модуль розтягування). Чим вище цей показник, тим міцніший матеріал. При виборі герметика слід звернути увагу на цей показник.

Важливим чинником якості герметика є час його затвердіння – це час, по закінченні якого герметик набуває твердість, перестає липнути, найчастіше даний процес займає до семи днів.

Враховується допустима температура нанесення – максимум і мінімум температурних показників, що допускають використання герметика.

Температура експлуатації – це мінімальні і максимальні температурні значення, при яких можна застосовувати матеріал.

Термін зберігання виробу – час, протягом якого виробник гарантує максимальну якість використання.

Далі про фольгований утеплювач.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *