Як самому почистити газовий котел?

Чистка газового котла.

Газові котли встановлюються в багатьох організаціях і просто житлових будинках. Сам газ в експлуатації не дорогий, а ось обслуговування газових котлів, яке виконують фахівці, задоволення не дешеве. Не багатьом людям відомо, що профілактику газового котла можна зробити, не залучаючи фахівця. Причому зробити дуже добре і не платити за це гроші.

Чистка газового котла – наслідки забруднення

Якщо система нагріву води в газовому котлі забруднена, то йде немаленька перевитрата газу, приблизно на 10-15%. Це значна сума, якщо вважати в грошах, за весь час експлуатування газу в опалювальний сезон. Професіонали радять робити чищення теплообмінника, який знаходиться в котлі, один раз на рік перед опалювальним сезоном. Але, якщо в системі опалення вода не жорстка, то досить чистити котел один раз у три роки. Якщо жорстка вода, то теплообмінник чиститься раз у два роки.

Чистка теплообмінника газового котла

Почистити теплообмінник у газовому котлі, можна наступним способом. Зняти теплообмінник і очистити його з внутрішньої і зовнішньої сторони. Очистити бруд, накип та іржу. Почати потрібно чистку з зовнішньої частини, замочити на 15 хвилин, в будь-якому засобі для миття посуду, потім змити водою. Ще зручніше очистити автомобільним керхером (спеціальна міні-мийка для машин). Можна віднести на авто-мийку і попросити промити його під сильним напором води, але дуже важливо не пошкодити тонкі пластини. Далі чиститься внутрішня частина теплообмінника.

За фактом ця труба, має отвори внизу і вгорі. Можна очистити трубу тими засобами, якими чиститься сантехніка, промивати так, щоб зник наліт темного кольору. Потім розвести лимонну кислоту у воді і скористатися цим розчином, який відмінно видаляє всі забруднення. Промивати трубу потрібно проточною водою з крану, що б був сильний напір. Вода відмінно проходить через теплообмінник, без утруднення. Промивати теплообмінник потрібно таким чином до повного очищення внутрішньої частини. Як правило, вистачає і одного разу.

Чистка внутрішнього простору газового котла

Далі потрібно все акуратно зібрати, як було спочатку. Ретельно прибрати все сміття всередині газового котла, витерти увесь пил і бруд. Після того, як зібраний котел, можна включити його на повну потужність і подивитися, чи все правильно працює, щоб ніде нічого не підтікало, і тиск в котлі був у нормі.

Як самому почистити газовий котел?

По часу на чищення газового котла піде всього близько двох годин, а значну суму грошей можна заощадити.

На останок: в приміщенні де влаштований газовий котел, потрібна якісна вентиляція повітря.

Джерело: https://uk.sifon.in.ua/


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *