Змішувачі сантехнічні, їх вибір для ванної та кухні

Змішувачі сантехнічні для ванної та кухні

Не дарма кажуть, що немає межі досконалості. У цьому ми ще раз переконалися, зіштовхнувшись з проблемою вибору найкращого. І дійсно, необізнаній людині важко розібратися у всьому достатку постійного покращення товарів.

Вибираючи змішувач для кухні або ванни, потрібно звертати увагу на багато деталей: довговічність, функціональність, дизайн, з якого матеріалу, якою він зроблений фірмою.

Таке сантехнічне обладнання ділять на дві самостійні групи: для кухні та ванної кімнати. Потрібно знати їх відмінності та особливості.

Змішувачі для кухні

Поділяються за типами механічної подачі води:

 • двохвентильні;
 • одноважільні або джойстикові;
 • сенсорні.

За матеріалами, з яких вони зроблені:

 • латунь і бронза;
 • силумін (кремній і алюміній).

Щоб краще зрозуміти, як вибрати змішувач для кухні, зупинимося детальніше на описі.

Двохвентильні – класичний, знайомий нам з дитинства спосіб змішування води. Такі крани випускають як з гумовими прокладками, так і з керамічними (вони стійкі до температурних перепадів, а також більш зносостійкі). Але цей вид не витримує конкуренції, так як при роботі з ним треба задіяти обидві руки, а це призводить до втрати часу.

Одноважільні увійшли в ужиток не так давно, але вже завоювали велику популярність завдяки зручності і простоті в експлуатації. Тиск і температура води регулюються за допомогою ручки. Вона ж приводить в рух частину картриджа, який відповідає за регулювання води. Картриджі вимагають періодичної заміни, але якщо вони хорошої якості, то їх роботи вистачає на мільйон закривань і відкривань.

Вирішуючи питання, як правильно вибрати змішувач, не можна не сказати про нове слово в технології виробництва. Це сенсорний змішувач. Він працює за рахунок вбудованого датчика, що реагує на інфрачервоне випромінювання. Підносимо руки до гусаку – вода починає литися, прибираємо – припиняє.

За допомогою панелі можна настроїти сенсор по відстані рук і часу подачі води. Це самий зручний, але і найдорожчий спосіб подачі води.

Крім цього розрізняють литі і збірні змішувачі. У литих вилив з’єднується з основою без шва, що виключає ймовірність протікання. Збірні складаються з декількох деталей. Тут можуть бути протікання, однак він здатний повертатися в будь-яку сторону і площину.

Зазначимо, що при виборі змішувача для кухні, потрібно звернути особливу увагу на матеріал, з якого він виготовлений.

Найбільш витребуваними на ринку є змішувачі, виготовлені із сплавів, латуні і бронзи. Поверхня їх хромована, що дозволяє вберегти метал від корозії. Вони не схильні до забруднення різними відкладеннями, нейтральні до води і розраховані на великий термін експлуатації. Мають естетично привабливий зовнішній вигляд. Це ідеальний варіант поєднання ціни та якості.

На думку експертів, найкращі змішувачі виготовлені зі сплаву нержавіючої сталі і хрому. Вони найдорожчі, але термін їх служби не менше 50 років.

Ні в якому разі не купуйте вироби з силуміну! Вас може залучити їх вартість, але вони дуже ненадійні, термін служби рідко досягає одного року. Щоб зрозуміти, як правильно вибрати змішувач, досить взяти в руки і зважити. Якщо він досить легкий – це силумін.

На замітку. Для того щоб було зручно користуватися мийкою на кухні, змішувач повинен відповідати її розмірам. Потрібно розрахувати, щоб вилив доходив до середини мийки і міг повертатися. Гусак повинен мати дугоподібну форму. Добре, якщо він буде оснащений душовою насадкою з перемиканням струменя води. Це дуже зручний додаток для подвійних кухонних мийок.

Правильно вибраний змішувач для кухні повинен бути довговічний, надійний, зручний і відповідати дизайну.

Особливості змішувачів для ванни

Основним моментом при виборі змішувача для ванної є можливість його правильної установки. При цьому враховуються такі нюанси, як виходи труб і їх відстань, розташування ванни щодо раковини, розміри і ширина бортиків.

Змішувачі для ванни поділяють за типом установки:

 • настінні;
 • врізанні;
 • підлогові.

Звідси розрізняють:

 • звичайні – встановлюються традиційним способом;
 • врізні – вбудовуються в борт ванни або в стіну, при цьому всі елементи, крім носика, лійки душа і важеля управління, не видно.

Монтаж підлогових змішувачів необхідно врахувати на стадії проектування, адже підведення води буде передбачено із підлоги.

Як вибрати змішувач для ванної, виходячи з місця його розташування? При виборі настінного, зверніть увагу на відстань від стіни до середини його носика (вона вказується в технічному паспорті).

Розрізняють три види виливання: коротке, середнє, довге.

При короткому зливі існує ризик попадання води на борти, тому їх потрібно ретельно заміряти. Такі змішувачі зазвичай кріплять на ванну.

Якщо раковина знаходиться поруч з ванною, правильно придбати змішувач з середнім або довгим поворотним виливанням.

Для тих, хто не планує робити окремі труби для різних змішувачів, рекомендуємо купувати універсальний, з перемиканням ванна-душ.

Якщо ж плануєте встановити окремо змішувач для душу, то потрібно правильно його вибрати.

Різниця полягає в тому, що їх можна використовувати в основному для прийняття душу, тому вони не забезпечені виливаннм для ванни. Подача обсягу води проводиться безпосередньо в душову лійку, а струмінь води регулюється кількома режимами. Правильніше буде встановити їх в душових куточках або у ваннах, де є тільки підлогові змішувачі.

Їх поділяють на:

 • фіксовані (вода подається до лійки за гусаку);
 • поворотні (являють собою гнучку ручну систему регулювання), в комплекті обов’язково повинен бути утримувач, він прикріплюється до стіни на висоті, яка зручна;
 • комбіновані (більш зручні і функціональні), у сучасних варіантах управління здійснюється за допомогою електронних систем.

Окремо скажемо про змішувачі, які надійшли в продаж не так давно, але вже придбали симпатію у покупців.

Термостатичний – автоматично зберігає і підтримує потрібну температуру. Він являє собою панель з кнопками або ручками, які виконують функцію установки температури, а також включення і вимикання води. Використання такого пристосування виключає можливість опіків і рекомендовано сім’ям, у яких є діти. Вони прості і безпечні.

Каскадні – дуже модні, сучасні змішувачі з оригінальним оформленням. Вони здатні пропускати вдвічі більше води, імітуючи невеликий водоспад. Підходять для великих ванн.

Виходячи з наданої інформації , необхідно все правильно зважити і вирішити, як вибрати змішувач для ванної.

Далі порада про утеплення вікон.

Джерело: https://uk.sifon.in.ua/santehnik.html


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *