Монтаж пластикової ваганки

Пластикова вагонка - монтаж.

Пластикова вагонка – сучасний, практичний і недорогий будівельний матеріал, який підійде для обробки практично будь-якої будівлі при зовнішніх роботах, а так само при ремонті із середини приміщення.

Основні переваги

Свою назву вагонка отримала в зв’язку з тим, що колись використовувалася для обшивки ж/д вагонів. Зовні вона являє собою дошку з пластику, має гладку поверхню. Із боків можна побачити спеціальні пази, які служать для з’єднання оздоблювальних елементів один з одним. Здавалося б, все просто. Звідки ж тоді практичність і популярність цього матеріалу?

Його особливістю є пориста структура. Здатність створити рівну поверхню площі.

Ряд наступних властивостей цих ПВХ-дошок:

 • довговічність, стійкість до процесів гниття не тільки зумовлює тривалий термін служби цього матеріалу, але й збереження його естетичного вигляду;
 • вологостійкість – ця якість особливо важлива для ванних кімнат і кухонь (якщо мова йде про житлові приміщення);
 • здатність витримувати значні пониження і підвищення температур (від -50°C до +50°C );
 • стійкість до ультрафіолетових променів і атмосферних яви;
 • низька ступінь горючості;
 • різноманіття колірних рішень.

Що стосується недоліків, то без них також не можливо. Так, показник механічної міцності не надто високий. Поверхня, покрита такими ПВХ-панелями, не витримає вагу більше 1,5 кг, а удар середньої сили може їх деформувати.

Сфери застосування вагонки

Перерахування всіх варіантів використання пластикової вагонки займе багато часу, та й фантазія може підвести. Насправді, сфера застосування цього матеріалу надзвичайно широка. Обумовлено це тим, що панелі не треба готувати перед монтажем, навіть покрита ними поверхня не вимагає ретельної обробки. Найбільшу популярність ПВХ-дошки придбали для оздоблення балконів, лоджій, альтанок і коридорів. Це практично, бюджетно і привабливо.

Їх вологостійкість дозволяє широко застосовувати цей обробний матеріал для оформлення ванних кімнат й інших приміщень з високим рівнем вологості. Особливу зручність в процесі експлуатації доставляє простота чищення. Деколи достатньо лише вологої ганчірочки.

Використовується пластикова вагонка також для зовнішніх робіт – оздоблення фасадів дач або невеликих будинків. Однак для цих цілей рекомендується вибирати ті вироби, які у своєму складі мають речовини, що підвищують їх морозостійкість. Спеціальні добавки надають цьому матеріалу і пластичність, яка дозволяє обробляти навіть важкодоступні місця.

Необхідні інструменти та матеріали для монтажу

Зручність роботи з пластиковою вагонкою полягає не тільки в тому, що її може виконати навіть непрофесіонал, але і у відсутності необхідності використовувати спеціальний інструмент. Нам знадобляться всього лише:

 • електролобзик або ножівка для роботи з деревиною;
 • електродриль;
 • викрутка або більш досконалий варіант – шуруповерт;
 • степлер будівельний;
 • будівельний рівень (водяний або спиртовий);
 • молоток.

Необхідні матеріали:

 • сама вагонка;
 • дерев’яні бруси для обрешітки;
 • L-профіль або аналог у вигляді плінтуса;
 • саморізи і дюбелі.

Монтаж панелей

Порядок робіт буде продемонстровано на прикладі обробки стелі пластиковими панелями.

Підготовка. Для початку нам необхідно прибрати все, що заважає роботі або просто не знадобиться для її проведення.

Оглядаємо поверхню. Видаляємо старий обробний матеріал і звисаючі шматки штукатурки.
Приступаємо до виготовлення решетування з дерев’яних брусків. Просвердлюємо в них отвори на відстані 0,5 метрів один від одного. Не забуваємо про попередню обробку брусків спеціальним складом, якщо роботи проводяться в приміщенні з підвищеною вологістю.

При монтажі решетування бруски розташовують на відстані не більше одного метри один від одного. За допомогою рівня контролюють розміщення брусків в одній площині.
Після монтажу обрешітки закріпіть по периметру профіль.

Тепер приступаємо до укладання самих панелей. Перша дошка вставляється одним боком в плінтус, а іншим – кріпиться будівельним степлером до брусків. Друга і наступні панелі вставляються однією стороною в пази попереднього елемента, а іншою стороною кріпляться до решетування. Для надання дошці необхідного розміру або форми можна використовувати лобзик.

Монтаж вагонки при зовнішніх роботах здійснюється за тією ж технологією. Інструменти звичайні, а для з’єднання елементів використовують куточки, кронштейни, скоби і профілі.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *