Шліфування та полірування гранітної підлоги

Шліфування та полірування гранітної (кам'яної) підлоги

Шліфування кам’яних підлог в цілому і гранітних зокрема – трудомісткий процес, але вигідний. По-перше, підлога створюється відносної міцності і довговічності, що не вимагає її частої заміни або відновлення, а по-друге, набувається гарний інтер’єр приміщення.

Кам’яні або гранітні підлоги в основному встановлюються в представницьких установах і в розкішних особняках. Але буває, що подібні підлоги потребують і в приватних будинках ремонту.

Навіщо потрібне шліфування кам’яної підлоги?

Згодом, самий верхній поверхневий шар кам’яних підлог, піддаючись зовнішнім механічним і хімічним впливам, приходить в непридатний стан – пропадає колишній блиск, з’являються затемнення і жовтизна, вибоїни, тріщини, сколи тощо.

Гранітна підлога твердіша від мармурової, але навіть така підлога рано чи пізно приходить в непридатний для використання стан, тому вимагає відновлення у вигляді шліфування та хімічного полірування. Розглянемо процес шліфування більш докладно.

Що знадобиться з обладнання?

Основне обладнання включає роторну полірувальну машину і пилеводовисмоктувач. За допомогою шліфувальної роторної машини відбувається шліфування та полірування гранітної поверхні підлоги. Пилеводовисмоктувач потрібний для збирання відпрацьованої води та пилу.

Краще всього брати професійне обладнання: однодискову роторну полірувальну машину типу “Columbus” і двошвидкісний пилеводовисмоктувач типу “Nilfisk”, здатний працювати, як на одному (при невеликих і середніх навантаженнях), так і на обох електродвигунах одразу (при високому навантаженні).

Іноді рекомендують для власних потреб, замість роторної машини, проводити шліфування за допомогою алмазних чашок, встановлених на шліфувальній машині (болгарці). Однак при роботі болгаркою утворюється дуже багато пилу (при сухій шліфовці) і вона сильно шумить. Крім того, вкрай складно отримати рівну поверхню підлоги за допомогою болгарки.

Болгарку можна лише рекомендувати для шліфувальних робіт у важкодоступних місцях, тобто там, де виконати шліфування роторною машиною неможливо в силу її габаритів. Але в таких місцях можна і ручним способом провести шліфування, хоча це значно довше і важче, але зате такі роботи завжди безшумні, не пилові і набагато більш якісні.

Де дістати обладнання для шліфування кам’яної підлоги?

Роботи по шліфуванні вкрай рідкісні, якщо їх виконувати не в комерційних цілях, а тільки для власних потреб. Тому немає потреби купувати пилеводовисмоктувач і полірувальну машину. До того ж, коштують вони дорого, мають великі розміри і вагу.

Простіше буде взяти все обладнання в прокатній фірмі на кілька днів, благо організацій, що надають таке обладнання напрокат цілком достатньо. У прокатній фірмі слід лише звернути увагу на дві речі: довжину кабелю живлення обладнання та комплектність полірувальної машини.

Довжина кабелю живлення зазвичай не перевищує два метри. Звідси можна прикинути необхідну довжину електро-подовжувача для обладнання, щоб можна було працювати по всій площі приміщення, незалежно від розташування розетки.

Комплектність же полірувальної машини повинна включати утримувач для полірування повстяним диском і плашко-утримувач для шліфування алмазними плашками.

Які витратні матеріали необхідно придбати?

Для шліфування граніту потрібні алмазні плашки. Плашки підбираються в залежності від ступеня зношеності гранітної підлоги. 7890-654

Якщо граніт знаходиться в поганому стані, то краще відразу зупинитися на номері 30. Якщо стан підлоги виглядає посередньо, то почати можна з плашок номер 60. Для легкого шліфування підлоги (якщо підлога знаходиться в прийнятному стані) вибирають плашки з номером 120.

Вторинне шліфування здійснюють плашками з більш високими номерами: 120, 220, 400. Для темних підлог іноді рекомендується використовувати плашки з номером 800.

Оскільки підлогу шліфують полірувальною роторною машиною, то для більш ефективного її застосування, в процесі роботи, краще відразу на встановлювати кілька плашок – робота піде швидше і якість шліфування буде вищою за рахунок більш рівномірного зрізу поверхні граніту.

Загальну кількість необхідних плашок розрахувати складно, оскільки вона залежить від площі підлоги і її стану.

Також потрібний повстяний диск під полірувальну машину для проведення хімічного полірування підлоги на фінішному етапі.

Діаметр диска повинен відповідати діаметру ротора машини. Зазвичай одного диска буває цілком достатньо. Диск потрібен для проведення фінішних робіт – полірування і кристалізації підлоги.

Для того щоб отримати добре захищену блискучу поверхню граніту, слід придбати ще й кристалізатор для гранітної підлоги.

Під словом кристалізатор тут мається на увазі різні рідини, гелі та пасти, призначені для полірувальних робіт по граніту.

Зазвичай такі засоби представляють сильну кислоту мінерального походження з різними добавками, які в процесі полірування вводяться у верхній внутрішній шар гранітного покриття.

Працювати з усіма видами кристалізаторів слід лише за умови дотримання техніки безпеки.

Кількість кристалізатора, норми витрат і правила кристалізації залежать від конкретного використовуваного хімічного засобу і завжди вказуються його виробником на етикетці.

В даний час з’явилися вітчизняні кристалізатори для граніту, однак в основному ринок представлений імпортними недешевими зразками.

Додаткові аксесуари

Під полірувальну машину і пилеводовисмоктувач потрібні електро-подовжувачі, їх слід підбирати під конкретну техніку. Краще відразу брати електро-подовжувачі з кабелем, розрахованим на 16А навантаження.

Також будуть потрібні гумові рукавички для безпечної роботи з кристалізатором при хімічному поліруванні.

Безпека при роботі з обладнанням

Перед придбанням робочого обладнання слід вирішити питання про його енергоспоживання. Оскільки потужне обладнання споживає багато енергії, то і проводка в приміщенні повинна бути відповідною.

Стандартні вимоги для використання професійного шліфувального обладнання – 16А.

Якщо проводка слабка (наприклад, алюмінієва), то краще всього буде підключати обладнання не через розетку в приміщенні, а безпосередньо через розподільний електро-щит.

Перший етап шліфування гранітної підлоги

Сутність даного етапу полягає в наступному. Самий верхній шар гранітної підлоги (глибиною до 2 мм), що містить сколи, тріщини, отвори та інші нерівності зрізується під час шліфування алмазними плашками.

При цьому в місце шліфування з баку роторної машини подається тонким струменем вода. Обертовий ротор полірувальної машини тисне своєю масою на утримувач алмазної плашки, яка здійснює ексцентричні рухи, розмиваючи гранітну поверхню.

Одночасно з цим утворюється багато відпрацьованої, брудної води, яка тут же збирається за допомогою пилеводососа. Таким чином відбувається видалення самого верхнього ушкодженого шару граніту і одночасно вирівнювання поверхні свіжого шару.

Шліфування і полірування (кам'яної) гранітної підлоги

Роботи проводяться в наступному порядку. На плашкоутримувач на липучках встановлюються по колу кілька алмазних плашок (зазвичай з номерами 30 або 60). Плашкоутримувач кріпиться знизу до ротору шліфувальної машини. Бачок машини заповнюється водою. Далі пилеводовисмоктувач і полірувальна машина через электроподовжувач включаються в електромережу.

Роботи краще починати з кута або краю приміщення і виконувати удвох: одна людина шліфує, а інша одночасно зі шліфуванням збирає відпрацьовану воду і сміття.

Поступово таким чином проходиться вся площа кімнати. Зазвичай шліфування проводять двічі – плашками з низьким номером, а потім з більш високим. Після шліфування підлога повинна бути рівною.

Обробка граніту у важкодоступних місцях приміщення

В силу конструкції самої полірувальної машини неможливо виконати шліфування і полірування в кутах кімнати, в місцях, що безпосередньо примикають до стін, під різними інженерними спорудами типу батарей опалення тощо.

У подібних випадках, роботи проводять або болгаркою (кутошліфувальною машинкою), або вручну. Ручний спосіб є менш витратним і більш якісним. В руку просто береться грубозерниста плашка і за допомогою неї всі важкодоступні місця зачищаються та вирівнюються.

Другий етап, хімічне полірування гранітної підлоги

Ідея хімічного полірування граніту полягає у вирівнюванні поверхні підлоги, утворення гладкої поверхні, а також захист її структури, точніше її поверхневого шару від можливих в процесі експлуатації різних несприятливих механічних і хімічних впливів.

Загальний принцип виконання робіт такий. На полірувальну машину встановлюється педоутримувач з повстяним білим педом. Підлога умовно розбивається на ділянки, кожна з яких підлягає послідовному поліруванню. Таким чином можна пройти всю підлогу.

Далі полірувальна машина включається. На вибрану для полірування ділянку підлоги наноситься невелика кількість кристалізаційного гелю або пасти (точна кількість залежить від марки) і тут же розтирається, розподіляється по всьому робочому ділянці за допомогою повстяного диска. Таким чином відбувається введення кристалізатора у верхній шар гранітної підлоги.

Шліфування та полірування кам'яної (гранітної) підлоги

Потрібно пам’ятати наступне: всі хімічні засоби для полірування граніту дуже швидко вбираються в структуру граніту, тому після внесення кристалізатора на ділянку слід негайно приступати до його розтирання.

Якщо кристалізатор занадто швидко вбирається в підлогу і не вистачає часу щоб його розтерти по всій ділянці, то можна кристалізатор трохи розбавити водою – це збільшить час його всмоктування.

Після того, як одна ділянка буде повністю відполірованою, то можна переходити до наступної, проходячи так послідовно всю підлогу. Після того, як кристалізатор вбереться в підлогу і підсохне, поверхня заблищить.

Залишки кристалізатора прибирають із підлоги пилеводососом або звичайною шваброю з ганчіркою. Для цього попередньо краще на поверхню підлоги налити воду, причому не нейтральну, а слаболужну для нейтралізації дії залишків кислотного кристалізатора.

На завершальному етапі всю підлогу слід ще раз добре помити.

Роботи по шліфуванні і поліруванні граніту вимагають сил, великих витрат і багато часу. Однак, як видно з вищезазначеного, що все можливо зробити своїми руками, причому якість такого “домашнього” виконання буде нічим не гіршою професійного, а загальна собівартість робіт буде значно нижчою.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *