Все про ковролін

Ковролін - вибір, фото, ціна, характеристики

Погодьтеся, деякий час тому виникла парадоксальна ситуація. У часи загальносоюзного дефіциту килими користувалися підвищеним попитом і популярністю. Не без посмішки пригадуються ті часи і зусилля, витрачені на покупку килимових виробів. Але часи дефіциту пройшли, а попит на килими, які заполонили наші магазини, раптом згас. І справа зовсім не в тому, що «недоступний плід солодший». Просто у килимів з’явився досить серйозний конкурент – ковролін.

Доступне за ціною, представлене в самому широкому розмаїтті кольорів, малюнків, довжини ворсу, нове килимове покриття ковролін – відразу і беззастережно завоювало симпатії споживачів. Попит народжує пропозицію, і на сьогодні ковролін перетворився з сірого безликого підлогового покриття, в високоякісний і стильний елемент інтер’єру будь-якої квартири. Його декоративні та експлуатаційні якості, а також цінові параметри багато в чому визначають попит на ці вироби, а ми при першій же можливості, починаємо ремонт і знову вибираємо на підлогу ковролін.

І це не дивно. За його допомогою можна легко приховати деякі вади підлоги, зберегти тепло і вберегти від зайвого шуму. Вибираючи оригінальний колір і малюнок з представленого різноманіття, легко вдається перетворити квартиру в унікальний, затишний і доглянутий куточок, куди приємно повертатися після метушливих буднів. Сучасні килимові покриття для підлоги не потребують стомленого дорогого догляду. За допомогою звичайного миючого пилососа наша квартира завжди буде виблискувати чистотою і свіжістю. Давайте все ж розберемося що потрібно знати перед тим, як вибрати ковролін.

Єдність різноманіття

Незважаючи на деяку візуальну схожість окремих видів ковроліну, вони істотно розрізняються за типом пряжі і підкладки, висотою ворсу, та за певними експлуатаційними характеристиками.

Звичайно, оглядаючи його неозброєним оком з лицьової сторони неможливо визначити, до якого типу належить той чи інший відрізок килимового покриття, яка технологія застосовувалася при його виготовленні. Для цього необхідно ретельно вивчити тильну сторону ковроліну, або задовольнитися інформацією на маркуванні килимового покриття.

При виготовленні використовується натуральне та штучне волокно. Натуральне волокно в свою чергу розділяється на волокно тваринного (вовна, шовк) і рослинного (льон, бавовна, джут, сизаль, волокно кокоса тощо) походження.

Серед штучних матеріалів, для виготовлення виділяється мінеральне (скловолокно, металеве) волокно, рослинне (віскоза, гума) і синтетична серовина (нейлон, поліпропілен, поліпропілен, поліпропілен).

На сьогодні синтетичні килимові полотна є все більш популярними, що пояснюється їх технічними характеристиками, міцністю та довговічністю. Розрізняється ковролін і за типом ворсу.

По-перше, ворс може бути з друкованим малюнком або цільно-фарбованим.

Крім того, випускається ковролін з велюровою (розрізаною) або цілісною, а також комбінованою петлею. Різною може бути і висота ворсу – високий і довгий ворс, густий, одно і багаторівневий.

Однорівневими зазвичай називають килими з нерозрізаними петлями однакової довжини. Такі покриття можуть виглядати, як поверхня з компактною однорідною структурою, так і більш вільною структурою, внаслідок чого можливе створення всіляких ефектів.

Висока якість таких покриттів багато в чому залежить від щільності і рівної висоти ворсу. Якісний ковролін такого типу характеризується високою міцністю і відмінним зовнішнім виглядом. Петлі багаторівневого полотна мають різну висоту, що дозволяє при їх виробництві створювати об’ємні малюнки. Багатий зовнішній вигляд і незвичайна структура, комфорт, різноманітність орнаментів і кольорів дозволяє вибрати гідний варіант, який підходить до будь-якого інтер’єру.

У гонитві за попитом виробники прагнуть суттєво розширити свою пропозицію. І покупці, «відповідають взаємністю» вибираючи ковролін «скрол», що відрізняється оригінальним виглядом «кучерявого» (після стрижки і розчісування) ворсу.

Не менш популярним є і плюшевий (велюровий) вид зі стриженим ворсом. Однорідна, гладка розпушена поверхня часом нагадує м’який оксамит.

Нанесений друкований малюнок значно підвищує експлуатаційні якості такого полотна, ефективно маскуючи сліди забруднень.

Технологія виготовлення покриття з пересічною розрізаною петлею дозволяє виготовляти унікальні килимові покриття, які раніше можна було виткати тільки вручну. При виробництві ковроліну «Фризі» використовуються термічно оброблені скручені нитки, а покриття «Саксонія» виготовляється на основі крученої термо-фіксованої пряжі, що забезпечує строго вертикальне положення ворсинок.

Одним словом, вибір дійсно багатий, і найчастіше абсолютно все одно, як називається та чи інша технологія, застосовувана при виробництві цих популярних підлогових килимових полотен. Ми вибираємо ковролін, орієнтуючись часом на зовсім інші показники.

Плюси і мінуси ковролінових покриттів

Ковролін, як і будь-який інший вид підлогового покриття, має свої плюси і мінуси, які визначаються в першу чергу матеріалом волокна. Килими з вовни відрізняються пружністю і міцністю, еластичністю ворсу і низькою теплопровідністю, а також високими протипожежними властивостями.

У той же час ціна їх відносно висока. Такий ковролін накопичує статичні заряди, нестійкий до забруднень, схильний до дії молі і цвілі. Крім того натуральний з вовни виготовляється на джутовій основі, яка не відрізняється довговічністю і вологостійкістю.

Як правило, забарвлення килима з чистої вовни має спокійні натуральні тони, так як шерсть забарвлюється гірше синтетичних волокон.

Знизити негативні властивості допомагає додаткова обробка шерсті антистатичними, противомолевими складами.

Застосовується також комбінування вовняної пряжі (80%) та синтетичних волокон (20%), що дозволяє при збереженні переваг натурального покриття підвищити його зносостійкість.

Синтетичні килимові види відрізняються довговічністю і зносостійкістю. Експлуатація їх навіть протягом багато років не приведе до утворення деформованих або зім’ятих місць. Вони не вимагають особливого догляду, добре очищаються.

Висока популярність синтетичного ковроліну пояснюється, насамперед, доступною, відносно низькою вартістю і високою практичністю. Багато в чому якість полотна визначається матеріалом основи. В якості основи може застосовуватися штучний повсть і джут, гумова і прогумована основа, спінена основа тощо.

Ковролін завжди і скрізь

Практично килимові покриття допускається застосовувати у всіх приміщеннях без обмежень. Існують види ковроліну, які застосовуються в комерційних цілях (офіси, готелі, ресторани, кінотеатри тощо), та килимові покриття для житлових приміщень. Комерційний відрізняється більш високою міцністю, зносостійкістю, стійкістю до забруднення, щільністю і антистатичністю. Його краще вибрати для приміщення з великою прохідністю.

Безмежна колірна гамма, а також величезний вибір дизайну і фактури ковроліну підкреслюють індивідуальний стиль квартири, дозволяють створити затишну атмосферу. У передпокої, вітальні, спальні і дитячій кімнаті він завжди буде до речі. Також для дитини, крім ковроліну, можна постелити й інші види підлог.

Окремі види ковроліну допускається використати на кухні, і навіть у ванній кімнаті. Щоправда, коло таких спеціальних підлогових полотен дуже обмежене, так як потрібна додаткова їх обробка.

До речі, синтетичний ковролін не є шкідливим для людини. Поліамідні і поліпропіленові волокна, що застосовуються в ковролінах, є хімічно інертними матеріалами.

Навіть звичний паркет з мастикою, та пофарбовані, лаковані підлоги, лінолеум виділяють леткі органічні речовини в набагато більшій (до 6-ти разів) кількості. Тому жодних застережень з цього приводу бути не повинно.

Електростатичне поле, на відміну від натуральних килимових покриттів, настільки мізерне, що людина його не відчуває. Єдиним суттєвим обмеженням для застосування килимових покриттів є присутність в будинку людей, що страждають алергією.

Секрети виробництва ковроліну

Як і будь-яке інше виробництво, виготовлення ковроліну складається з декількох етапів. По-перше, здійснюється заготівля пряжі з вовни або виготовляється синтетичне волокно. По-друге, застосовується різна техніка, яка виготовляє первинний шар килимового покриття. На сьогодні відомий тафтинг (голко-прошивання), голко-проколювання та ткана техніка. При тафтингу ткана або неткана основа прошивається ворсовими нитками.

Техніка голко-проколювання виконується за допомогою спеціальних голок з щербинами і без вушок. Рухаючись вниз голка захоплює і заплутує волокна, утворюючи компактне полотно, тримаючись завдяки тертю між волокнами. Ткана техніка полягає в переплетенні ворсової нитки з натягнутими поперечними нитками. Остання технологія досить тривала, що відповідно впливає на ціну ковроліну.

По-третє, виконується зміцнення первинного шару. При цьому нитки надійно фіксуються за допомогою спеціальних складів (клеючих компаундів), із застосуванням латексу або дисперсійних матеріалів на основі різних полімерів. По-четверте, виготовляється вторинний шар основи. Переважно використовується спінений латекс або текстильний шар. Завдяки цьому ковролін набуває додаткову звукову і теплоізоляцію, пружність і еластичність, зносостійкість та опір усадці.

Як потрібно доглядати за ковроліном?

При всіх позитивних якостях ковроліну, чистка його є досить втомлюючою процедурою, особливо якщо не виконувати її регулярно. І справа не тільки в скупченні пилу та бруду, які шкідливі для здоров’я.

Бруд, проникаючи у волокно, істотно прискорює знос килимового полотна. Тому регулярне чищення килимів пилососом просто необхідне.

При чищенні петельних килимових покриттів з високим ворсом слід застосовувати звичайну насадку. Чистка ковроліну зі стриженим ворсом проводиться твердо-щетиною насадкою.

Суха чистка проводиться із застосуванням порошкових абсорбентів. При цьому слід чітко виконувати рекомендації виробника порошкового очисника, які зазначені на упаковці. Допускається також пінна чистка з використанням сухої піни в аерозольній упаковці. Рекомендується спочатку перевірити, який вплив матиме піна на забарвлення килима. Потім піна наноситься на поверхню і розподіляється щіткою. Після висихання піни килим слід пропилососити.

Волога чистка проводиться миючим пилососом і спеціальним шампунем. Слід звернути особливу увагу, що не кожне покриття можна піддавати вологому чищенню. Категорично забороняється вологе прибирання ковроліну з вовни або джуту. Синтетичні покриття допускається чистити таким способом, але після чищення необхідно ретельно просушити їх.

Вибираємо ковролін

Щоб розібратися, як вибрати ковролін, потрібно звернути увагу на його експлуатаційні характеристики. В цьому нам допоможе маркування.

В даний час в Україні використовується загальноєвропейська класифікація (EN65), згідно з якою всі підлогові покриття позначаються символами-піктограмами, які визначають клас будматеріалу. Наприклад, ковролін для житлових приміщень позначається значком «будиночок», а також цифрою «2». Для офісних приміщень відповідає цифра «3», а виробничих – «4».

Позначається також допустима інтенсивність впливу на підлогове покриття – від низької до дуже високої. Для позначення інтенсивності впливу використовуються цифри і значок «чоловічок» — від одного до чотирьох. Чим більше, тим більше навантаження витримає полотно. Наприклад, для дитячої кімнати або спальні підійде ковролін з позначкою «будиночок» і один «чоловічок» або цифра «21».

Покриття з цифрою «23» можна вибрати для коридору в квартиру, де проживає одна–дві людини, а «31» — не менш трьох чоловік. Таким чином, орієнтуючись на прохідність того або іншого приміщення, можна спокійно підібрати ковролін за технічними параметрами.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *