Технологія укладання ламінату

Укладка ламінату.

Постелити ламінат можна практично на будь-яку основу, включаючи дерев’яну підлогу. В разі роботи зі старим дерев’яним покриттям, скоріше за все, буде потрібне шліфування підлоги і заміна дощок, які прийшли в непридатність або закріплені неналежним чином.

Якщо роботи плануються на бетонній поверхні, то необхідно перевірити рівень чорнової підлоги. Найчастіше усунення дефектів площинності виконують шляхом нанесення само-вирівнювальної стяжки.

Після цього виконують гідроізоляцію основи. Для цього укладають смуги з поліетиленової плівки в напуск. Щоб збільшити тепло-збереження поверхні, бетонну підлогу застеляють фанерою. В якості основи під ламінат може бути використаний і старий лінолеум. В цьому випадку можна обійтися і без влаштування гідроізоляції.

В обов’язковому порядку ламінат укладається з підкладкою. Найбільш екологічним і якісним матеріалом в даному сегменті можна назвати пробку. В цілому, підкладка посилює тепло і звукоізоляційні характеристики ламінованого покриття.

Інструмент, необхідний для укладання ламінату

Як правило, роботи з укладання передбачають і монтаж плінтуса. У будь-якому випадку знадобиться якісний, хоча б напівпрофесійний електролобзик з відповідними полотнами.

З не електричного інструмента знадобиться: молоток, косинець, будівельний олівець і рулетка, підбивний пластмасовий брусок і обмежувальні клини.

Останні два предмета разом з металевою скобою входять в так званий монтажний набір для укладання ламінату. У процесі укладання полотен під дверне полотно нам буде потрібна ножівка, яка має дрібний зуб і широке полотно. А при роботі з плінтусом – стусло, а також куторіз, якщо плануються кути.

Крім того, настил ламінату потребує використання перфоратора. Тут також краще всього використовувати напівпрофесійний варіант, розрахований на тривалі навантаження.

Технологічні вимоги до укладки ламінату

Технічні рекомендації по укладанні ламінату досить прості, що дозволяють навіть новачкові без проблем справитися з монтажними роботами. Тим не менш, є ряд обов’язкових вимог, без яких якісний кінцевий результат не гарантується. Так, в більшості випадків доведеться виконувати чорнову стяжку, причому важливо стежити, щоб вона була рівною.

В цілях вирівнювання наявної підлоги використовують також спеціальну підкладку. Більш того, цей матеріал виконує також функцію шумопоглинання, гідро і теплоізоляцію.

Листи укладаються встик, а шви склеюються малярським скотчем. Після чого розпочинається власне сам монтаж ламінату. Найбільш простою вважається замкова система укладання.

Враховують також напрямок світла в приміщенні – це може істотно позначитися на зовнішньому вигляді покриття. Перший горизонтальний ряд викладається починаючи від кута, при цьому дошки стикуються торцями.

Важливо перший ряд змонтувати максимально рівно, оскільки за ним піде подальше вирівнювання. Бажано виконувати роботи по розмітці, при цьому враховувати зазори.

Їх необхідно залишати з обох кінців ряду між стіною і дошкою. Мінімальний розмір зазору – орієнтовно 8 мм.

Практично завжди ламіновані підлоги укладають в розбіж. Це дозволяє приховати торцеві шви, а малюнок покриття робиться ефектнішим. «В розбіж» означає, що кожен наступний ряд вкладається дещо зміщеним по відношенню до попереднього.

В цілому, процес складання другого ряду нічим не відрізняється від першого. Обидва ряди з’єднуються і підбиваються молотком. У результаті виходить площина, яку слід присунути до стіни і вставити розпірні клини.

Після виконання цієї операції можна приступити до формування наступного ряду. Не слід забувати про пристрої зазорів, адже ламінат — це «плаваюче» покриття.

Способи укладання ламінату

Серед базових варіантів укладання ламінату можна зазначити наступні: укладання поперек світлової лінії, пряме укладання по світловій лінії, діагональне укладання. Полотно деяких колекцій можна укладати як справжній паркет – квадратами або ялинкою.

Пряме укладання являє собою настил мостин від дверей паралельно стінам. В даному випадку витрати на підрізання будуть становити близько відсотка.

Найчастіше монтаж покриття здійснюється паралельно довгій стіні по світловій лінії. У цьому випадку міжпанельні шви не будуть завдавати тінь, а значить, підлога буде виглядати більш цільною і гладкою.

Зрозуміло, що подібного ефекту можна досягти тільки в кімнатах з одним вікном, а не в кутових приміщеннях. Пряме укладання може виконуватися і перпендикулярно світловій лінії.

Такий спосіб зможе візуально розширити приміщення, тому підходить для невеликих і вузьких кімнат, наприклад, коридорів. Збільшити площу приміщення може і діагональний настил ламінату.

Такий спосіб укладання — один з найдорожчих, оскільки на підрізання в даному випадку буде витрачено близько п’ятнадцяти відсотків матеріалу.

Тим не менш, такий спосіб монтажу доцільно використовувати в тому випадку, якщо підлогу в приміщенні буде добре видно. Дійсно, немає сенсу виконувати дорогу укладку, а потім закривати її меблями або килимом.

В даному випадку мостини укладаються під кутом сорок п’ять градусів.”Стандартний” ламінат призначений тільки для укладання «палубним» способом, тобто таким, коли кожна наступна дошка є, як би продовженням попередньої.

Однак існує кілька «особливих» колекцій, спосіб укладання яких вельми нагадує монтаж натурального паркету. Такий вигляд має особливі замки, що дозволяють укладати його «ялинкою» або «квадратами».
Деякі види такого матеріалу оснащені ще й спеціальними фасками або канавками, що дозволяють отримувати скошений край панелей.

Укладка ламінату

Поради майстрів

Як вже згадувалося, при укладанні ламінату дуже важлива якісна підготовка поверхні. В обов’язковому порядку укладається пароізоляційна плівка і підкладка. Якщо роботи проводяться в приміщенні великої площі, то в середині кімнати по довжині залишається додатковий шов, ширина якого повинна бути близько 20 мм. Згодом цей шов закривається декоративною планкою.

Панелі із замковою системою з’єднання обов’язково укладаються тільки «плаваючим» способом. Приклеювати ламіновані панелі до основи не можна. Плінтуса також кріпляться до стіни, а не до підлоги. Після укладання підлогу можна експлуатувати. Фінішними операціями монтажу є: обрізка підкладки, витяг клинів і закривання щілин декоративними панелями або плінтусами.

Основні правила при роботі

Як вже згадувалося, спосіб монтажу ламінату багато в чому залежить від того, яка колекція була обрана. Під перший ряд бажано виконувати розмітку.

Також необхідно дотримуватися рекомендацій виробника щодо укладання. Дуже важливо враховувати напрямок світла, укладати панелі – паралельно або поперек.

Крім того, не слід забувати, що ламінат перед укладанням повинен пройти період акліматизації. Для цього упаковки з матеріалом розташовують на дві доби у приміщенні, де будуть проводитися роботи. За цей час він прийме геометричні розміри у відповідності з наявними параметрами температури й вологості.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *