Як поклеїти шпалери на стелю?

Як наклеїти шпалери на стелю

Мабуть, мало що викликає таку турботу, як наклейка шпалер на стелю. Адже незручна поза, руки втомлюються, а якщо неправильно зробиш, то цей процес просто перетворюється в кошмар. Прислухайтеся до цих порад і тоді зможете зрозуміти як обклеїти стелю шпалерами з найменшими втратами.

Технологія обклеювання стелі шпалерами

Спочатку нарізують полотна потрібної довжини, складають стопкою зворотньою стороною вгору. Наносять клей широкою кістю на середину полотна, а тільки потім акуратно розподіліть його по всій поверхні. Слідкуйте за тим, щоб шар клею був рівномірним. Намащене полотно обережно складіть гармошкою, роблячи складки глибиною близько 30 сантиметрів. Шари клею повинні стикатися. Залиште складене полотно на кілька хвилин, щоб клей вбрався в папір, так він буде більш “слухняним”. Зволікати не варто, а то ризикуєте отримати занадто м’який папір, який може порватися.

Піднявшись на поміст, візьміть з собою ножиці, шпалерну щітку і валик для обробки швів. Все має бути під руками, щоб приклеїти полотнище до стелі і гарненько його розгладити. Підберіть собі такий робочий одяг, в якому багато кишень, тоді валик і ножиці завжди будуть під рукою. Ще захопіть з собою що-небудь для підтримки «гармошки», щоб уникнути розрив полотна. Це може бути обгорнутий поліетиленом віник, залишковий рулон шпалер, картонний валик із-під пакувальної фольги тощо (дивимося фото).

Клеємо шпалери за технологією на стелю, як на фото

Однією рукою притримуйте валик і «гармошку», іншою в цей час обережно прикладайте верхню ділянку полотна до поверхні стелі, орієнтуючись на проведену контрольну лінію. Потім щільно притисніть цей відрізок і розгладжуйте його щіткою від середини до країв. Зверніть увагу, щоб не було ніяких зморшок і міхурів.

Далі діють так само, стежачи за тим, щоб край полотна шпалер точно збігся з контрольною лінією. Це потрібно для того, щоб всі полотна лягли абсолютно прямо, паралельно проведеній лінії.

У стіни край полотна шпалер втисніть тупою стороною ножиць в кут, так намітите лінію відрізу. Потім злегка відведіть полотно від поверхні стелі і відріжте по наміченому зламу. Так ви досягнете рівної акуратної лінії відрізу.

Коли при обклейці стелі на шляху зустрінеться люстра, то зробіть хрестоподібний надріз, щоб уникнути зморшок на шпалерах. Пізніше ковпачок люстри закриє цей надріз.

У місці виступу надріжте край шпалер настільки, щоб надалі клеїти без натягу.

Звичайно, що для наклейки шпалер на стелю потрібний певний досвід, а ще краще мати у такому випадку помічника.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *