Як правильно ґрунтувати стіни?

Як правильно грунтувати стіни?

Ґрунтування стін обов’язковий етап оздоблювальних робіт. Завдяки обробці зміцнювальним складом, зчеплення основи і шпалер стає на порядок вище, а значить підвищується і якість виконаного ремонту. Далі розберемо процес ґрунтування стін від початку і до кінця.

Інструменти, необхідні для ґрунтовки стін

Перерахуємо основні інструменти і пристосування, які знадобляться:

  • валик з ворсом середньої довжини;
  • телескопічна ручка для подовження валика;
  • широкий малярний пензлик;
  • ємність для ґрунтовки.

Всі ці інструменти можна придбати в будівельному супермаркеті за досить скромну ціну, вони ще знадобляться для подальших ремонтних робіт.

Рекомендації по підготовці стін до ґрунтування

Перш ніж почати наносити ґрунтовку на стіни, переконайтеся в якості поверхні стін. Справа в тому, що є певні обмеження, які обов’язково слід брати до уваги. Приміром, ґрунтовку ні в якому разі не можна наносити на щойно відремонтовану стіну. Шари штукатурки і шпаклівки обов’язково повинні повністю висохнути.

Також не слід наносити ґрунтовку поверх побілки, так як шпалери до такої основи навряд чи приклеяться. Не менш важливо переконатися в повній відсутності цвілі на стінах. Якщо така є, краще не поспішати з ґрунтуванням, а спершу провести обробку проти-грибковими засобами.

Якщо стіни в належному стані, то тільки тоді можна переходити до їх ґрунтування.

Опис процесу ґрунтування стін

Ґрунтування стіни виконується досить просто. Для початку потрібно прочитати інструкцію на ємності із зміцнювальним складом. З неї ми дізнаємось приблизну витрату ґрунтовки і її основні характеристики. Слід врахувати, що дуже суха і пориста поверхня вбере в себе набагато більше рідини, ніж звичайна, тому ґрунтовку в цьому випадку краще всього придбати з невеликим запасом. В ідеалі проблемні стіни бажано обробити двічі. Так ми отримаємо потрібний стан основи для подальшого обклеювання шпалерами.

Наступний етап — заливка ґрунтовки в спеціальну ємність. Вона відрізняється від звичайної ванночки наявністю ребристої поверхні, що дуже зручно для віджимання надлишків ґрунтовки.

Далі закріплюють валик на телескопічній ручці і умочують його в ґрунтовку. Злегка провертаючи його віджимають об ребристу поверхню ємності. Валик достатньо зволожений і його можна використовувати для обробки стіни. Завдяки телескопічній ручці вся робота виконується з підлоги, без застосування лісів і риштовання. Це істотно полегшує працю і прискорює процес.

Ще один прийом, що збільшує швидкість нанесення складу, полягає в обробці стіни по частинах. Спочатку проходять по верхній частині стіни (від стелі до середини), а після по нижній (від середини до підлоги). В такому випадку не доведеться перехоплювати інструмент через кожні пару метрів.

В процесі роботи потрібно уникати погано зволожених ділянок. Вся поверхня стін має бути добре зволожена, бо від цього залежить якість подальшого зчеплення шпалер з основою.

Після того, як основна частина стін оброблена ґрунтовкою, озброюємося малярським пензлем. Ним будемо працювати в тих місцях, де валик виявився неефективний. Це місця біля стелі, підлоги, стики стін і звичайно ж, ділянка біля радіатора опалення.

Нанесення другого шару відкладіть на годину-другу. За цей час ґрунтовка повністю вбереться в поверхню стін і вони знову будуть готові до повторної обробки. Не варто намагатися прискорити процес сушіння за рахунок додаткового джерела тепла. Ґрунтовка сохне досить швидко. Тим більше, немає необхідності чекати поки стіна остаточно висохне. Повторне нанесення ґрунтовки виконують за аналогією першого.

Ось така проста інструкція з нанесення ґрунтовки на стіни.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *