Способи реставрації ванн – покриття ванни емаллю

Реставрація ванни.

Будь-яка емальована ванна з часом втрачає свій зовнішній вигляд. Її покриття жовтіє, чорніє і тріскається, а в місці зливу взагалі повністю оголюється метал. Така сантехніка не тільки жахливо виглядає, але і створює незручності при її використанні: металева поверхня шорстка (особливо – чавунна) неприємно контактує з тілом. Сьогодні можна повернути старій ванні первісний вигляд без її демонтажу – за допомогою встановлення акрилового вкладиша, відновлення поверхні акрилом або шляхом фарбування виробу емаллю. Останній спосіб реставрації ванн користується найбільшою популярністю, так є найдешевшим і не вимагає ніяких особливих навичок.

Відновлена даним методом сантехніка прослужить мінімум 5 років без втрати презентабельного зовнішнього вигляду. А при регулярному і правильному догляді термін експлуатації становитиме 8-10 років. Потім емалювання ванни можна повторити і знову «забути» про неї на кілька років. Для відновлення ванн таким способом застосовують спеціальні емалі на основі епоксидних смол. Даний вид фарби володіє високою адгезією, а в застиглому вигляді набуває високу механічну міцність, не боїться впливу води і температурних перепадів.

Технологія емалювання ванн

Якість кінцевого результату залежить насамперед від підготовки робочої поверхні. По-перше, рекомендується замазати спеціальною шпаклівкою або рідким акрилом значні сколи та тріщини. Ділянки, пошкоджені корозією, слід зачищати з особливою ретельністю. Для прискорення процесу зачистки можна скористатися дрилем з перехідником, на який одягаються наждачні та шліфувальні круги. Коли ванна «вся чорна», то її можна швидко підготувати за допомогою болгарки. Дриль зручна тим, що дозволяє акуратно обробляти локальні ділянки. По закінченні першого етапу підготовки ванна ретельно промивається і знежирюється (для цього добре підійде звичайна харчова сода). Потім сантехніка наповнюється гарячою водою, щоб від неї відстали навіть найдрібніші частинки сміття, і досуха протирається.

Перед фарбуванням ванни, обов’язково проводиться її попереднє ґрунтування. На підсохлий ґрунт наноситься епоксидна емаль. Для цього підійде малярна кість середнього розміру. Потрібно використовувати якісну кість, з якої не «лізе» ворс. Емаль наносять в два шари з тимчасовими інтервалами 35-40 хвилин. Оптимальна товщина покриття: 0,5 мм на днищі та 0,3 мм – на бортах і боковинах. Процес фарбування разом з підготовкою займає 3-5 годин. Більшість емалей повністю застигають через добу після нанесення – і ванною можна користуватися.

Найчастіше емалеве покриття ванн руйнується із-за неправильного догляду. Особливо це стосується не нових ванн, а відреставрованих за допомогою емалі. Щоб сантехніка як можна довше зберігала білосніжність, потрібно дотримуватися рекомендацій по догляду. Виконання простих правил дозволить на довгі роки забути про реставрацію ванни. Пам’ятайте, що не варто використовувати чистячі засоби з вмістом абразивних частинок. Високо-агресивні кислоти, хлорвмісні сполуки та розчинники також згубно діють, як на емалеве покриття, так і на акрил.

При регулярному догляді будь-яка ванна чудово відмивається звичайним милом або пральним порошком за допомогою м’якої поролонової губки. Не варто замочувати у ванній речі, забруднені мазутом тощо, а також використовувати її в якості резервуара для фарбування речей.

Тепер надіюся відомо, як проводиться реставрація ванні емаллю. Можливо буде цікаво почитати про каналізаційні насоси.

Джерело: https://sifon.in.ua/


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *