Як прочистити унітаз від засмічення без допомоги сантехніків?

Як прочистити унітаз від засмічення.

Засмічення в унітазі — скупчення в зливній трубі сміття, яке перешкоджає виходу води при змиванні. Причини виникнення засмічення:

 • попадання в каналізацію будівельного сміття;
 • попадання в зливну трубу засобів особистої гігієни;
 • викидання твердих зіпсованих продуктів харчування;
 • сміттєва пробка в загальному каналізаційному стояку.

Якщо вирішили усунути засмічення самостійно, скористайтеся порадами співробітників компанії «Сифон-Майстер».

Обстеження сифона унітазу

В першу чергу необхідно з’ясувати причину і локалізацію засмічення. Для обстеження сифону унітазу:

 • надіньте гумові рукавички і марлеву пов’язку;
 • вистеліть ганчіркою підлогу навколо унітазу;
 • вичерпайте всю стоячу воду в миску або таз;
 • засуньте руку якомога глибше в зливний отвір і на дотик перевірте наявність застряглого
 • предмета в трубі;
 • дістаньте сміття пальцями або підтягніть шматочком загнутого дроту.
 • Якщо нічого не вдалося виявити, то переходьте до наступних методів прочищення унітазу.

Очищення хімічними засобами

Існує безліч спеціальних хімічних засобів для обробки каналізації, такі як: «Кріт», «Tiret» тощо. За їх допомогою можна усунути засмічення різного походження — волосся, папір, вапняний наліт та інше побутове сміття. Перед використанням побутової хімії потрібно обов’язково включити вентиляцію і надіти гумові рукавички. Під час обробки хімією уникайте попадання засобів в очі.

Єдиний недолік такого методу — потрібно кілька годин для того, щоб побутова хімія роз’їла сміттєві відкладення. Після закінчення зазначеного на етикетці часу потрібно промити зливну трубу великою кількістю води. Прочищення за допомогою побутової хімії буде ефективне при незначному забрудненні унітазу.

І важливо! Не варто купувати хімічні засоби в пакетиках, краще рідкі, вони діють набагато ефективніше.

Очищення засмічення вантузом

Якщо спроба очищення сміттєвої пробки побутовою хімією результату не дала, можна застосувати вантуз. Встановіть гумову конусну частину вантуза на зливний отвір унітазу, при цьому вода повинна покрити гумову частину вантуза. Зробіть кілька вертикальних натискань на дерев’яну ручку інструменту, створюючи перепади тиску. Різким рухом видаліть вантуз із отвору унітазу. Якщо вода не пішла в злив, то потрібно повторити дії прокачування води до повного прочищення каналізації. Сміттєва пробка повинна піти в каналізаційний стояк.

Очищення сантехнічним тросом

Якщо вантуз не впорався з сильним засміченням, використовуйте гнучкий трос. Цей сантехнічний інструмент являє собою жорсткий дріт, скручений в спіраль, що має обертову ручку.

Трос потрібно поступово просувати всередину зливного отвору унітазу, обертаючи ручку пристосування за годинниковою стрілкою. Коли кінець троса опуститься до упору в гідрозатвор, зробіть кілька зворотно-поступальних рухів інструментом для руйнування сміттєвої пробки на стінках труб, потім витягніть трос з унітазу і промийте гарячою водою систему зливу. Проробляти ці дії краще удвох. Недолік цього методу очищення — троса може не виявитися під рукою.

Очищення саморобною «лялькою»

Якщо у вас немає професійних сантехнічних інструментів, можна змайструвати примітивне пристосування з підручних матеріалів — «ляльку». Вона являє собою марлевий мішечок з піском, надійно прикріплений до шнурка. «Ляльку» опускають на дно унітазу, натискають кнопку на змивному бачку, і напір води проштовхує мішечок, який розбиває сміттєвий затор.

Самостійно прочистити унітаз від засмічення після виконання всіх перерахованих вище дій так і не вдалося? Проблема може бути в загальному стояку, а тут вже без професійного майстра не обійтися.

Далі порада про установку піддону душової кабіни.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.