Засмічення каналізаційної мережі у ванній

Засмічення каналізаційної мережі.

Каналізаційна труба – це вивідний канал, через який здійснюється видалення всіх рідких нечистот з будинку або інших приміщень. Враховуючи широке розмаїття протікаючих по ній хімічних сполук і речовин, утворення регулярних засмічень – це звичайна справа, яка постійно повторюється.

Шлях для руху стоків найчастіше перекривають осілі на внутрішніх поверхнях стінок труб нальоти жиру, шматочки сміття, мильні залишки й іржа. Щоб не доводити неприємний казус до форс-мажорної ситуації, що вимагає невідкладного прочищення, слід уважно піддавати контролю стан труб.

Однак, коли неприємність трапилася, і вода не витікає в каналізаційні колектори, потрібно вживати певні заходи щодо усунення засмічення. Розглянемо найбільш поширені варіанти засмічення та оптимальні методики їх ліквідації.

Вантуз – при засмічуванні зливу у ванній

За допомогою цього широко відомого пристосування можна впоратися з невеликими засміченнями, що сформувалися спонтанно. Принцип дії вантуза полягає у створенні гідродинамічного тиску вище пробки, який «вибиває» її з проблемної ділянки і проштовхує далі в зливні колектори.

Засмічення каналізаційної труби

Принцип застосування вантуза простий і не вимагає наявності неймовірної сили або особливих знань. Послідовність дій:

 • у ванну набирається вода (10 см);
 • вантуз щільно встановлюється гумовим ковпаком на зливний отвір;
 • шляхом періодичних натискань (зазвичай 4-8) на ручку пристосування, створюється послідовність гідродинамічних ударів, спрямованих на перешкоду в трубі;
 • після циклу впливів, вантуз різким рухом відривається від зливного отвору.

Як правило, набрана в ванну вода, відразу витікає у каналізацію, несучи із собою сміття.

Рекомендація! Для поліпшення ефективності маніпуляції, слід наповнити ванну гарячою водою, без закриття зливного отвору, а потім (через 13-16 хвилин) проводити прочищення вантузом!

Трапляється, що з першого разу зливний канал не прочищається, однак, не варто засмучуватися, всю послідовність проведених дій необхідно повторити через годину.

Сантехнічний трос – ефективний винахід для прочищення засмічення у ванній

Коли перешкода протікання води щільна і локалізується в глибині труби, потрібно пустити в справу сантехнічний трос. Головне його призначення – підчепити сміттєвий конгломерат і витягнути його назовні, або продавити його далі по ходу каналу в загальну магістраль.

Засмічення каналізації у ванній.

Всю роботу з використанням троса краще виконувати з помічником. Спочатку, робочий кінець троса поміщається в зливний отвір і обертаними рухами поступово проштовхується в канал. При цьому асистент повинен стежити за натяжкою троса, розправляючи його від утворених завитків. Осьове обертання сприяє більш легкому просуванню троса в поворотах труби і швидкому вгвинчуванню «головки» в засмічення.

Відчуття різкого зменшення напруги – це сигнал подолання пробки кінцем троса. У цьому випадку робиться кілька уривкових рухів «взад-вперед» і відкривається потік гарячої води. Трос акуратно виводиться, а розм’якшений бруд промиється в каналізаційну систему.

Хімічне прочищення труб

Це дієвий, але той метод, який таїть в собі безліч потенційних небезпек. Перед використанням хімічних складів слід одягати захисні аксесуари (гумові рукавички, окуляри і бажано респіратор), оскільки вони містять дуже агресивні компоненти. Крім того, необхідно переконатися у вирішенні конкретного використання активного розчину в наявних трубах.

Попередження! Ніколи не можна допускати змішування лужних і кислотовмісних засобів. Відбудеться нейтралізація компонентів або більш небезпечна реакція – хімічна взаємодія і розбризкування суміші!

Точно дотримуючись інструкції, що додається, потрібний обсяг препарату заливаємо в злив і даємо йому час для досягнення засмічення і вступ з ним в реакцію. Після достатньої експозиції, злив треба промити інтенсивним тиском гарячої води.

Досить часто, цей метод поєднується з застосуванням вантуза або сантехнічного троса.

Оцет і харчова сода – непоганий народний засіб для прочищення труб

Коли в наявності немає потрібного комплексного засобу, можна скористатися безпечним, часто результативним «дідівським» способом.

Засмічення каналізаційної мережі

Всі каналізаційні забруднення формуються у 89,0% випадках жирними сполуками, які в розплавленому вигляді нашаровуються в певних місцях, а остигаючи, утворюють щільні нарости-конгломерати, які збільшуються в розмірах. Луги і кислоти розм’якшують і руйнують ці скупчення, тому можна зробити так:

 • в трубу засипати половину пачки соди (250,0 грамів), і через 5-7 хвилин залити 70% оцет (1 флакон 200 мл);
 • заткнути кришечкою зливний отвір, як тільки почнеться реакційна взаємодія інгредієнтів (інтенсивне спінювання, шипіння, розігрів);
 • залишити трубу в спокої на півгодини до повного завершення реакції;
 • прибрати пробку і чайник (2,0 літри) окропу залити в стік.

Дуже часто, засмічення розчиняється, і прохідність труби відновлюється.

Допустимо при цій методиці використання сантехнічного троса або вантуза.

Висновок

При формуванні засмічуваної пробки в порожнині водостічної (каналізаційної) труби, перераховані варіанти самостійного прочищення, які вельми ефективні в 99,0% ситуацій.

Але, щоб скоротити частоту їх застосування і убезпечити себе від аварійних форс-мажорів, потрібна регулярна (раз в місяць-два) профілактична обробка одним з нехитрих способів:

 • промивання труб окропом для змивання жирових нашарувань;
 • використання вантуза;
 • оцтове-содовий комплекс;
 • спеціальні промивні склади тощо.

Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *