Дах з черепиці – технологія укладання

Технологія укладання черепиці на даху

Можна погодитися з думкою того, хто вважає, що монтаж покрівлі з черепиці в змозі зробити своїми руками. Але все ж, навіть точне знання всіх етапів укладання черепиці не позбавляє від необхідності залучення до процесу професіоналів. Намагаючись заощадити на проведенні таких робіт, важливо зважити всі плюси і мінуси.

Укладання покрівлі з черепиці доцільне лише тоді, коли площина має ухил як мінімум 11,3 градусів до горизонталі. За словами виробників черепиці, проводити роботи по укладанню допустимо при температурі повітря не нижче +5 С.

Монтаж покрівлі з черепиці починається з установки підстави. Важливо, щоб основа не мала нерівностей, саме в неї будуть вбиватися цвяхи. Найчастіше на роль основи вибирається суха необрізна дошка або фанера, що володіє вологостійкими властивостями.

Щоб зафіксувати дошки в місцях стиків, застосовують опори. Проліт може досягати двох метрів. При закріпленні дощок слід подбати про наявність зазору між стиками, оскільки деревина надалі буде відчувати вплив вологи і температури.

На другому етапі створюється зазор для вентиляції повітря. Завдяки йому будуть створені умови для відведення конденсаційної вологи і запобігання появи бурульок взимку. Зазор повинен сягати у розмірах п’яти сантиметрів, у нижній частині створюють вхідні отвори, а нагорі даху витяжний зазор.

Найчастіше зовнішній шар покрівлі приходить в непридатність через накопичення вологи. Тому, якщо ретельно підійти до створення вентиляції, то вона допоможе збільшити термін експлуатації даху.

На третьому етапі виконується пристрій прокладного шару. Місцем розміщення даного шару служать торцеві частини покрівлі, а також карнизні навіси. Укладання шару повинно виконуватися в напуск шириною 10 сантиметрів. Для забезпечення герметичності шви скріплюються за допомогою клею.

Для закріплення верхньої частини шару використовують цвяхи, їх розміщують уздовж смуги накладання на відстані не далі 20 сантиметрів один від одного. Якщо дах має нахил, що перевищує 18 градусів, то матеріал може бути закріплений на ковзанах (карнизних звісах), а крім цього на ділянках, де покрівля стикується зі стінами та пічною трубою.

Четвертий етап – монтаж карнизних планок. Планки розміщують на карнизні звіси, де вже укладений прокладний шар. Для фіксації планок використовують цвяхи, розміщуючи їх на відстані 10 сантиметрів один від одного.

П’ятий етап – установка фронтонних планок. Тут всі дії аналогічні до попереднього етапу. Місцем їх установки служать торцеві частини покрівлі прямо на підкладковий шар, розміщений на торцях покрівлі.

Шостий етап – монтаж захисного “килима”. Використовуваний матеріал зможе захистити дах від попадання вологи. Для установки килима використовують покрівельні цвяхи, а сам матеріал повинен відповідати відтінку черепиці.

Сьомий етап – укладання карнизної черепиці, яка виконується вздовж звисання карнизу. Її монтаж проводиться стик в стик. При цьому необхідно витримати відступ від краю карнизу вгору, що дорівнює 1-2 сантиметри.

Восьмий етап – монтаж рядової черепиці. Починається від центру звису карнизу уздовж торців даху. Для кріплення одного листа використовують чотири цвяха, розміщуючи на 2-3 сантиметри над лінією паза. При установці першого ряду важливо, щоб його кромка була видалена вгору не далі одного сантиметри від верхнього краю карнизної черепиці. Місця стиків повинні бути захищені “пелюстками”. Монтаж інших рядів виконується так, щоб кінці “пелюсток” відповідали по висоті вирізам у листах попереднього ряду. Черепицю, розташовану з торцевої сторони, потрібно обрізати і проклеїти на ширину щонайменше 100 міліметрів.

Дев’ятий етап – укладання конькової черепиці. Розміщують короткою стороною вздовж гребеня на коник покрівлі. Для установки одного аркуша конькової черепиці використовують чотири цвяхи. Монтаж проводиться в напуск шириною 5 сантиметрів. Саме напуск повинен приховати цвяхи.

Десятий етап – укладання черепиці на ділянках, де матеріал стикується з вертикальними стінами, пічними трубами тощо. Якщо стики мають невеликі розміри, допустимо використовувати гумові ущільнювачі. При монтажі черепиці поблизу пічних труб їх потрібно утеплити, для чого по периметру з’єднання кріплять трикутну рейку.

Дах із черепиці - накриваємо за технологією своїми руками.

На фото: схема укладання черепиці.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *