Незнімна опалубка в будівництві

Незнімна опалубка - використання і застосування у будівництві.

Розвиток будівельного ринку призвів до широкого застосування монолітного домобудівництва, де використовується незнімна опалубка. Вона дозволяє в цілому знизити тривалість спорудження, за рахунок виключення робіт пов’язаних з розбиранням, що в кінцевому результаті приводить до економії засобів, які витрачаються. Ця технологія аналогічна звичайній технології зведення монолітних об’єктів із застосуванням збірно-розбірної інвентарної опалубки. Тільки в цьому випадку незнімна опалубка стає частиною конструкції стін. Матеріалами для її виготовлення служать спінений полістирол, плити з фіброліту та арболіту.

Із спіненого полістиролу опалубні елементи виготовляються у вигляді панелей або порожнистих блоків. Останній їх варіант найпоширеніший. Самі блоки мають кілька різновидів і типорозмірів, для можливості повторення конфігурації стін об’єкта. Через шар гідроізоляції елементи опалубки укладаються на готовому фундаменті, на певну висоту по всьому периметру зовнішніх стін об’єкта, із закріпленням їх один з одним за допомогою пазо-гребеневої системи. Після чого в них закладаються арматурні стрижні, і здійснюється заливка бетонною сумішшю. Через проміжок часу, що відповідає тривалості схоплювання бетону і набрання ним певної міцності, проводиться нарощування опалубки, з пристроєм технологічних отворів. Процес нарощування опалубки та її бетонування проводиться до моменту досягнення проектної відмітки висоти поверху.

До складу фібролітових плит входить цементна в’яжуча речовина, яка з’єднує заповнювач з так званої деревної вовни, яка є тонким стрічкоподібним волокном, нарізаним на спеціальному верстатному обладнанні. Вони добре піддаються обробці в разі виниклої необхідності в підгонці їх одного до одного. Процес зведення стін починається з встановлення на фундамент, через шар гідроізоляції. Для створення стійкості опалубки, плити стикуються між собою за допомогою дужок з металу. Аналогічним чином створюються віконні і дверні прорізи. Далі проводиться її армування та заповнення бетоном. Опалубка з фібролітових плит дозволяє здійснювати бетонування похилих стін, які мають місце при спорудженні мансард і різновидів стін, при наявності складного плану об’єкта.

Арболітові плити є аналогом фібролітових плит. Їх відмінність полягає в застосовуваному для них заповнювачі, який є відходами деревообробної промисловості. Цей матеріал володіє високою здатністю до поглинання. Всі процеси, пов’язані із зведенням монолітних стін за допомогою них, протікають за стандартною технологією. Обом типам плит потрібне проведення робіт пов’язане з обробкою їх поверхонь, що виходять назовні, захисними матеріалами. Вони характеризуються оптимальними теплозберігаючими і звукоізоляційними властивостями, при наявності низької вартості.

Застосування незнімної опалубки при зведенні стінових конструкцій володіє безперечною перевагою перед іншими технологіями, що полягає у високій швидкості будівництва, яка дозволяє використовувати її з успіхом при спорудженні індивідуального житла. Вибір підходящого типу матеріалу для виготовлення незнімної опалубки, як правило, залежить від особливостей конструкції споруди, складності її плану і кліматичних умов будівництва, а також від фінансової сторони справи.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *