Види фундаментів для каркасного будинку

Фундаменти для каркасних будинків.

Будівництво зручних каркасних будинків в наш час стало дуже поширеним. Щоб будівля була зведена з максимальною якістю і відрізнялася тривалим експлуатаційним періодом, необхідно ще на стадії зведення фундаменту грамотно вибрати матеріали і способи виконання робіт. Про те, який фундамент доцільніший для каркасного будинку поговоримо в цій статті.

Каркасні будови відрізняються від багатьох інших тим, що елементи, з яких зводяться стіни, є збірними. Їх кріплення не таке міцне, як у цегляних, кам’яних або монолітних будинків і при будь-яких переміщеннях ґрунту можуть статися механічні руйнування. Варто пам’ятати, що будь-які ґрунти характеризуються відносною рухливістю. Цей показник залежить від багатьох факторів, зокрема від глибини залягання підземних ґрунтових вод. У разі, коли підземні води займають положення близько до поверхні, ґрунт може рухатися на 10-15 см. Для каркасних будинків це неабияке значення. Тому перед будівельниками стоїть завдання встановити надійну і гарантовано безпечну для майбутнього будинку опору. Її можна вирішити двояко. Перший спосіб – це зведення заглибленого фундаменту, другий спосіб – закладка плаваючого фундаменту.

Заглиблений фундамент

Цей тип бетонної підстави встановлюється таким чином, щоб нижня частина припадала на глибину промерзання ґрунту, але при цьому вище рівня залягання підземних ґрунтових вод. В Українських умовах кордон промерзання ґрунту припадає приблизно на відмітку для каркасного будинку 1,5 м.

Заглиблений фундамент для каркасного будинку.

Заглиблений фундамент має поряд з плюсами і деякі недоліки, з яких найбільш значущими є великі фінансові витрати. Але зате при закладці такої масивної підстави є можливість зробити і облаштувати високий функціональний підвал, влаштувавши його утеплення та зробивши гідроізоляцію.

Якщо будується одноповерховий будинок, особливо на рухливих ґрунтах, то варто вибрати інший тип фундаменту. При всіх технічних перевагах він потребує ще і менших грошових витрат.

Фундамент плаваючого типу

Незважаючи на назву, фундамент являє собою жорстку конструкцію у вигляді плити додатково посилену арматурою. Головна ідея полягає в тому, що опора може бути рухома в ґрунті у різних (не тільки в горизонтальному) напрямках. Але при цьому усі конструкції, що перебувають на плаваючій опорі, зберігають цілісність і непорушність відносно один одного. Тому такі процеси, як замерзання ґрунту, його відтавання або осідання не страшні для будинку.

Фундамент плаваючого типу для каркасного будинку.

Особливістю фундаменту плаваючого типу є кріплення по всій поверхні металевої балки або бруса. Цей елемент обов’язковий, якщо будинок будується на стовпчиковому фундаменті (особливо на гвинтових палях).

Важливі зауваження

Щоб остаточно визначитися з тим, який фундамент для каркасного будинку доцільніше вибрати, його різновид, матеріал, схему, рекомендується врахувати наступні моменти.

1. При виборі фундаменту слід брати до уваги загальний термін експлуатації будинку. Як правило, у каркасних і дерев’яних будинків він відносно невеликий. Тому немає сенсу закладати масивний і недешевий залізобетонний фундамент стрічкового типу.

2. У разі високого залягання підземних вод організація підвального приміщення безглузда – воно буде постійно підтоплюватися водою. Тому витрати на заглиблений фундамент у цьому випадку не будуть виправдані.

3. Перед заливкою бетону засипається піщано-гравійна суміш товщиною 10-15 см з подальшим зволоженням і утрамбовуванням. Така подушка не тільки зменшує пересування основи в середньому на 5 см, але і дозволяє заощадити грошові вкладення в будівництво.

Таким чином, для зведення легкого каркасного будинку доцільно використовувати недорогі, але ті, які підходять для конкретних геологічних умов матеріали.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *