В Єгипті будуватимуть нову столицю

Єгипет незабаром отримає нову столицю

На нещодавній конференції з економічного розвитку, президент Єгипту Абдул-Фаттах Ас-Сісі офіційно оголосив про початок будівництва нової столиці держави. Вона буде розташована на схід від Каїра, ближче до Червоного моря, і займе площу 700 квадратних кілометрів. Населення майбутнього міста складе від 5 до 7 мільйонів осіб. Рішення почати «будівництво століття» у першу чергу продиктовано сумно відомою перенаселеністю Каїра, який навіть за офіційними даними ООН сьогодні налічує понад 20 мільйонів жителів.

Розроблення майстер-плану нового мегаполісу доручено міжнародній фірмі Skidmore, Owings & MerrillLLP (SOM), одній з найбільш впливових світових компаній в області архітектури, інженерії та міського планування. В її активі найбільші проекти, в тому числі знаменитий хмарочос Бурдж-Халіфа в Дубаї. Ще одна причина початку грандіозного будівництва — бажання влади «підбадьорити» кульгаву економіку країни шляхом залучення інвестицій в колосальний проект. Судячи з повідомлень у пресі, їм вже вдалося залучити близько $12 мільярдів, в основному від багатих сусідів по регіону Близького Сходу. Згідно з попередніми розрахунками, в загальній складності для будівництва потрібно близько $45 млрд, а на реалізацію проекту піде близько семи років.

За задумом проектувальників, в новій столиці, розділеній на 46 районів, в числі іншого буде побудовано будівлю парламенту, а також більше мільйона житлових будинків, 1250 мечетей і храмів, 663 медичних центрів і величезний тематичний парк. Продумане планування мегаполісу зробить його зручним для пішоходів. Проектом передбачено велику кількість площ та інших громадських просторів. Численні транспортні артерії зв’яжуть майбутню столицю Єгипту з іншими регіонами країни.

Остання частина плану особливо важлива. Саме інфраструктура, в першу чергу транспортна, традиційно була самим слабким місцем усіх подібних проектів. Скептики і противники плану будівництва нового величезного міста, а їх чимало, нагадують, що це вже не перша спроба «розвантажити» столицю Єгипту. В результаті зведені анклави хмарочосів, напівпорожні із-за дуже високої вартості такого житла, а головне — через їх відрізаність від старих міст, через відсутність нормальних доріг і надійного транспорту.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *