Плануємо освітлення садової ділянки

Освітлення садової ділянки

Освітлення садової ділянки служить для зручності і безпеки, разом з цим є яскравим і привертає увагу прикрасою. Нерідко завдяки вдало створеній системі підсвічування, після заходу сонця, сад перетворюється до невпізнання. Інтригуючий і привабливий вигляд ділянки сприяє приємному проведенню часу і відпочинку.

Щоб домогтися поставленої мети і створити на ділянці саме вдале функціональне і декоративне освітлення, необхідно дотримуватися деяких правил. Вони рекомендовані фахівцями і неодноразово перевірені на практиці.

1. До влаштування систем освітлення краще всього вдаватися після закінчення всіх будівельних робіт і посадок (за винятком газонів). На цьому етапі ділянка вже набуває певних обрисів, починають виділятися її переваги і недоліки, тому визначити деталі і нюанси, пов’язані із штучним освітленням буде неважко.

2. При створенні схеми освітлення необхідно обов’язково врахувати зимовий період. Світловий день стає в цей час року коротким, часом змінюється схема пересування по території – деякі ділянки стають більш відвідуваними, інші – менш. Важливий і той момент, що взимку недолік світла погано позначається на загальному самопочутті та настрої. Тому додаткове світло на прилеглій до будинку території може частково компенсувати нестачу сонця.

3. У промені підсвічування повинні потрапляти найбільш значущі і декоративні елементи ландшафту, наприклад, красиво оформлені підпірні стінки, архітектурні рослини, красиві вигнуті доріжки, водойма, альпінарій, рутарий, малі архітектурні форми. Для цього краще всього використовувати направлене світло.

4. В схему освітлення обов’язково включають місця відпочинку (патіо, альтанки), входи в будівлю та на земельну ділянку, а також пішохідні маршрути.

5. Для освітлення місць частого користування (входу до будинку, літньої кухні, альтанок, павільйонів, паркування та інших місць) має використовуватися “заливаюче” освітлення. Це необхідно в першу чергу проектувати з практичної точки зору.

6. У тих місцях, де необхідно більш якісне і сильне освітлення, краще запланувати світильники на високій опорі або світильники, що фіксуються на стіні. Вони можуть мати верхній відбивач, який збільшить кількість світла. Якщо використовувати для цього ліхтарі з незвичайною привабливою формою, то вони будуть прикрасою саду і в денний час доби.

7. У місцях, де проходять вечері, не рекомендується використовувати лампи з «холодним» денним світлом, так як їжа при такому освітленні виглядає менш апетитною. Краще монтувати в таких місцях джерела світла з жовтуватими або помаранчевими теплими відтінками.

8. Шляхи пересування по саду можна вигідно маркувати малопотужними економічними світильниками. Обов’язково повинні бути хоча б частково висвітлені вигини доріжок, арки, мости, нерівності в рельєфі, перешкоди, сходи.

9. Супровідне освітлення вздовж доріжок зручно робити у вигляді світильників на коротких опорах. У цьому випадку в зону світла буде потрапляти не тільки стежка, але і зростаючі рослини, що створить додатковий декоративний ефект.

10. Після того, як вибір місць для світильників буде зроблено, наносять їх на план ділянки. Також роблять фотографії ділянки в цілому і тих об’єктів, на які буде направлене світло. Ці матеріали варто взяти з собою в магазин. Можливо досвідчений консультант, глянувши на них, зможе дати додаткові слушні поради і скоригувати у виборі електрообладнання.

Правильно сплановане на довгі роки освітлення садової ділянки створить атмосферу романтики та затишку!


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *