Побутові насосні станції для дачі або будинку

Побутові насосні станції для будинку

Крім забезпечення електрикою, пожежною безпекою, дренажною системою, та власне захисту майна від зловмисників, ще обов’язково слід подумати і про максимально ефективну систему водопостачання будинку. Без доступу до води неможливо буде не тільки повноцінно доглядати за садом, але і насолоджуватися відпочинком. Просто викопати свердловину чи колодязь в цьому питанні недостатньо: нам доведеться подумати про те, як забезпечувати свої елементарні потреби.

На дачній ділянці не вийде просто відкрити кран і помити руки: щоб вирішити всі проблеми, спочатку потрібно продумати систему подачі води. Звичайно, якщо потреби не такі великі, а сад маленький, то можна обмежитися кустарним способом набрання із джерела або колодязя. Але якщо ми хочемо забезпечити собі на дачі повний комфорт, доведеться встановлювати автоматичну, побутову насосну станцію і прокладати власний водопровід. Вона може вирішити практично всі проблеми і максимально підвищити життєздатність ділянки, позбавивши нас не тільки від необхідності тягати тяжкі відра, але і значно спростити полив рослин.

Ще в кінці минулого століття автоматизовані водопровідні системи на дачних ділянках сприймалися як розкіш, а їх облаштування вважалося чи не найскладнішим завданням. Обумовлювалася їх низька популярність і невеликим асортиментом, і обмеженим доступом до новітніх технологій, а також досить великою вартістю. У кращому випадку кустарні способи водопостачання замінювали на купівлю найпростішого насоса з установкою водозбірника, куди вода по шлангах подавалася і накопичувалася або зовсім обмежувалися простим трубопроводом лише всередині будинку. Такі прості та ненадійні конструкції трохи полегшували дачне життя, але безперебійної подачі води та задоволення всіх потреб вони забезпечити, безумовно, не могли. На щастя, вже в наші дні ситуація докорінно змінилася.

Сьогодні асортимент повністю автоматизованих, простих в установці і працюючих без всякого втручання систем у вигляді побутових водяних станцій вражає уяву. В середньому їх вартість коливається від 1200 грн., а верхня планка обмежена лише можливостями і потребами. Кожна автоматична станція досить проста по своїй конструкції. Вона складається з насоса, що подає воду з колодязя або свердловини, так званого гідроакумулятора, який фактично є баком для води і власне робочого механізму, автоматики, яка складається з манометра і реле тиску. Автоматичні, побутові насосні станції не просто підтримують стабільний тиск і контролюють подачу води, але і захищені автоматичною системою відключення при граничних показниках тиску води, що особливо актуально для тих ділянок, де обсяги води в колодязях низькі через глибинні залягання ґрунтових вод. Такі системи подбають про все самі: після установки вони дозволять насолоджуватися усіма перевагами водопроводу (як і в міських умовах): для того, щоб вони включилися, досить відкрити кран.

Продають насосні станції повноцінної комплектації, вже готовими до експлуатації, а встановити їх можна і без спеціальних знань та навичок. Автоматична насосна станція через розподільний пристрій (систему труб) подає воду в будинок і на земельну ділянку, а якщо ми встановимо електричні нагрівальні прилади, то зможемо насолоджуватися душем і ванною з максимальним комфортом. До розподільника, крім постійного трубопроводу, можна і під’єднати шланги для поливу саду, миття машини тощо.

Не менш важливим питанням, ніж вибір самої станції, є правильний підбір систем трубопроводу. Якщо активно використовується заміський будинок і взимку, то нам потрібно обладнати закриту систему трубопроводу, в якій труби закопані нижче точки промерзання ґрунту (в регіонах з суворими зимами зазвичай становить 1,5 метр). Якщо на дачі водопровід працює тільки влітку, то труби взагалі пускають над землею або укладають неглибоко, в траншеї на глибину два багнета лопати. При бажанні і в умовах маленького саду можна взагалі не прокладати стаціонарні труби, просто використовуючи прокладену систему шлангів, які на зиму від’єднують від системи і після просушування ховають на зберігання. Шлангова система – найбільш економічний варіант автоматизованого водопостачання.

Вибрати автоматичну насосну станцію для дачі не так вже просто. Для того щоб не помилитися, потрібно враховувати необхідний напір і передбачуваний обсяг витраченої води. Останній залежить від кількості кранів, які будуть в системі, плюс 30 – 50% води на жарку пору року. Для однієї невеликої сім’ї з не більш ніж двома кранами в будинку і стількома ж в саду продуктивність насоса повинна становити від пів метра до трьох кубічних метрів на годину. Напір залежить від того, наскільки високо, далеко і швидко повинна подаватися вода у системі. При врахуванні напору також не треба упускати з виду і матеріал труб, структуру самої системи (кількість вигинів, які позначаються на напорі). Нам зовсім не потрібно самому вираховувати за формулами і вимірювати: просто повинні надати всю інформацію і параметри продавцю, який після цього розповість та підбере доступні варіанти.

Крім ціни, робочих характеристик та розмірів насосної станції нам потрібно також звернути увагу на надійність виробника і додатковий сервіс. Ніколи не купуйте продукцію невідомих фірм або станції, на які не пропонують гарантійні зобов’язання, не надають інформацію про сертифіковане сервісне обслуговування. До кращих виробників побутових, автоматичних насосних станцій, продукція яких перевірена часом, належать: PEDROLLO (Педролло), Astra, Grundfos, Calpeda, Wilo, Nocchi Pompe, Djambo, TCL тощо.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *