Ремонт гіпсокартону своїми руками

Ремонт гіпсокартону.

Спосіб обробки приміщень гіпсокартоном, як варіант, найбільш поширений і активно застосовується. Використання майстрами-обробниками інших матеріалів не так поширене і користується меншою популярністю у самого споживача. Лідерство гіпсокартону в обробці обумовлено його винятковістю в деяких випадках і численними перевагами.

Але, як і будь-який інший матеріал, гіпсокартон схильний до пошкоджень, які можуть трапитися під час його монтажу або в процесі експлуатації. Про те, як відремонтувати гіпсокартон своїми силами ми поговоримо далі.

Перше, з чим частенько доводиться стикатися – це пошкодження зовнішніх кутів. Пошкодити їх можна досить легко, наприклад, заносячи великогабаритні меблі у проріз, оброблений гіпсокартоном. Шматок гіпсокартону, який відвалився від кута, звичайно, сильно зіпсує настрій, але не біда, все можна виправити. Для початку заспокоюємося і беремося за ремонт пошкодженої ділянки. Для цього навколо місця пошкодження необхідно ввернути саморізи з невеликим інтервалом. Далі, для очищення місця пошкодження видаляємо поверхневий шар шпаклівки і акуратно вирізаємо пошкоджену ділянку гіпсокартону. На нішу підганяємо за допомогою напилка новий елемент гіпсокартону і прикручуємо його до профілю.

Якщо пошкодженим опинився і сам профіль, то також видаляємо його. Після чого відрізуємо новий елемент профілю, який має бути на чотири сантиметри довшим вирізаної ділянки і підсовуємо його під гіпсокартон, закріплюємо саморізом з одного та іншого кінця. Далі все це разом з припасованим шматком гіпсокартону проклеюється серпянкою і шпаклюється декількома шарами.

Ремонт гіпсокартону своїми руками

Друге, що може трапитися з гіпсокартоном – це утворення тріщин і випинання стиків. З тріщинами боротися легше всього. Для цього на місці їх утворення, попередньо очистивши стару шпаклівку, втирається гіпсова суміш, наприклад «уніфлот». На неї накладаємо перфоровану стрічку або армуючу смугу. Після приклеювання і повного висихання гіпсового розчину, покриваємо пошкоджені ділянки шарами фінішної шпаклівки.

Зі стиками процедура ремонту така ж проста, спочатку необхідно зчистити абразивною сіткою випуклі поверхні, але спочатку переконаємося, що справа не в погано закріпленій ділянці. Іноді досить буває ввернути гвинт, щоб лист гіпсокартону встав на своє місце і опуклість пропала.

Третій варіант ушкоджень – це наскрізні отвори. Для закладення великої вм’ятини або отвору необхідно видалити шляхом вирізання всю сумнівну ділянку, яка, як правило, нестабільна і кришиться. Утворений отвір у вигляді квадрата, кола або іншої геометричної фігури послужить нам шаблоном для нового елемента гіпсокартону. Шаблон можна зробити по аркушу паперу, приклавши його до вирізаної ніші. Кріпитися новий елемент, точно підігнаний по вирізу, буде на профіль, який також завчасно готується за величиною отвору з приблизним запасом в 10 см. Його, протиснувши всередину, закріплюємо через лицьову частину неушкодженого гіпсокартону за допомогою саморізів. Далі все просто. Новий елемент гіпсокартону кріпиться за допомогою тих же саморізів до встановленого профілю, шви замазуються гіпсовою шпаклівкою, проклеюються спеціальною стрічкою з подальшим нанесенням фінішних шарів.

З маленькими отворами така морока не потрібна. В окремих випадках їх досить закрити гіпсовим розчином або зробити з того ж гіпсокартону щось на зразок пробки, і обмазавши її шпаклівкою вставити в проламану нішу. По мірі висихання буде потрібно пройтися ще одним шаром фінішної шпаклівки і забути про неї.

Ось так, нескладними методами, можна відремонтувати гіпсокартон і впоратися практично з будь-якими його ушкодженнями. Краще ж, звичайно, уникати їх, бути акуратними в його експлуатації і монтажі.

Далі про розміри парної у лазні.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *