Як підключити електричний бойлер або водонагрівач?

Водонагрівачі або бойлери підключаємо самі

Не дивлячись на значні перебої в забезпеченні гарячою водою, люди знаходять все нові виходи з положення. Одним з оптимальних шляхів вирішення такого питання з гарячою водою, є електричний водонагрівач, або як його ще називають – бойлер. Крім того, комунальні послуги за підрахунками, мають скласти набагато дешевше.

Такого роду пристосування, здатне забезпечити гарячою водою у будь-який час доби, не залежно від комунальних послуг. А як встановити електричний нагрівач води (бойлер) своїми руками, мова і піде далі у статті.

Підключення електричного бойлеру

Для початку, перед установкою нагрівача, варто дослідити та проаналізувати систему електроживлення (проводки), адже не важко здогадатися, що водонагрівач буде живитися від електричної мережі. При роботі з якою, та й взагалі з електрикою, радимо для початку ознайомитися з правилами безпеки.

Не дивлячись на різновид електричних водонагрівачів (накопичувальний, або проточний), ці пристрої мають потужність в основному за 2000 Вт, а це нам говорить про те, що мережа має забезпечити таку потужність. У разі якщо дроти не відповідають вищезазначеним вимогам, щодо допустимої потужності, то таке положення справ здатне привести до короткого замикання або навіть виникнення пожежі!

Для оптимальної роботи стандартного водяного нагрівача, зазвичай вистачає дроту з мідним перерізом не менше 2,5 міліметрів квадратних. Крім цього, в цієї лінії може бути обладнане заземлення, а найкращим, практичним і безпечним варіантом вважається підключення електричного водонагрівача через окремий автомат (пристрій захисного відключення).

Бойлер - схема влаштуванняСистема підведення води для накопичувального та проточного водонагрівача дещо відрізняється. З влаштуванням і водопостачанням проточного нагрівача, все набагато простіше, ніж з накопичувальним нагрівачем.

Установка проточного водонагрівача (бойлера), полягає у звичайній “врізці” його в систему. Підвівши до такого нагрівача воду в самому початку системи водозабезпечення, ми зможемо забезпечити гарячою водою всі точки водозабору у власній квартирі. Також не складно зробити комбінований водяний підігрів, вивівши проточний нагрівач в бік і поставивши на трубах замикаючі крани.

З накопичувальним електричним нагрівачем води все набагато складніше, однак, з використанням інструкції по установці, зробити це своїми руками досить легко.

На представленій схемі, можемо наочно побачити систему підведення води до накопичувального нагрівника (бойлера).Схема підключення бойлеру горячої води

Така схема установки електричного, водяного нагрівача, дозволить нам при необхідності використовувати гарячу воду, як з бойлера (нагрівача), так і з центральної системи водопостачання.

Зворотний клапан бойлера (нагрівача води)

Установка зворотного крана на холодний потік води, обумовлюється тим, що забір гарячої води в нагрівачі йде зверху, а надходження холодної води знизу. У разі відсутності правильно встановленого зворотного клапана на вході холодної води нагрівача, гаряча вода неодмінно піде у водопровід для холодної води.

Система перемикання подачі гарячої води

Для відключення системи центрального водопостачання гарячою водою і підключення системи водопостачання з накопичувального нагрівача води (бойлера), нам необхідно перекрити кран №3 та відкрити крани №1 і №2. Якщо кран №3 виявиться не перекритим, то вода з нагрівача неодмінно потрапить в систему центрального гарячого водопостачання.

Якщо у разі експлуатації або установки накопичувального електричного водонагрівача (бойлера), буде потрібно здійснити злив з нього води, то для цього необхідно:

  • дочекатися охолодження нагрівача і вмісту в ньому води;
  • перекрити подачу води в нагрівач;
  • злити через кран гарячу воду;
  • зняти зворотній клапан;
  • видалити патрубок для гарячої води.

Після проведення зазначених вище заходів, залишена вода у водонагрівачі, зіллється самостійно.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *