Як правильно і самому покласти лінолеум?

Як самому покласти лінолеум?

В даний час різноманітність підлогових покриттів здивує будь-кого: лінолеум, ковролін, паркетна дошка. Але як і раніше популярним є довговічний і практичний лінолеум. Величезною перевагою цього матеріалу вважається можливість самостійної роботи, не вдаючись до допомоги фахівців і не витрачаючи зайві кошти.

Ознайомившись з певними прийомами і дотримуючись деяких технологічних правил, має стати зрозуміло, як покласти лінолеум.

Для початку потрібно визначити перелік необхідних для роботи матеріалів і інструментів:

  • лінолеум (потрібно врахувати необхідний розмір запасом близько десяти сантиметрів з кожного боку полотна);
  • будівельний ніж;
  • засіб, що видаляє жирні плями;
  • металева лінійка;
  • ножиці;
  • шпатель;
  • клей для швів;
  • спеціалізований клей або двостороння клейка стрічка.

Правильно покласти лінолеум можна різними способами: за допомогою вільного укладання і завдяки використанню клейкої основи, а також клею.

В першу чергу потрібно забезпечити прийнятні умови роботи. Температура приміщення на протязі двох днів до і після укладання повинна складати 18 градусів. Кімната повинна бути чистою, не можна допускати протягів.

До підготовки поверхні потрібно поставитися дуже відповідально, позбавивши підлогу від пилу, забруднень і жирних плям. При плануванні укладання лінолеуму на дерев’яну підлогу, потрібно врахувати, що всі дошки на підлозі повинні бути закріплені, а цвяхи, що стирчать, видалені або забиті.

Важливим етапом є безпосередня підготовка лінолеуму. Приблизно за добу до укладання рулони необхідно розкласти на підлозі, щоб вони розправилися.

Метод вільного укладання призначений тільки для невеликих по площі приміщень (до 20 квадратів). Краще не стелити полотно без фіксації, а хоча б, у деяких місцях приклеїти його двосторонньою стрічкою.

Укладання на клейку стрічку підходить для приміщень більше 20 квадратів, із невеликою прохідністю.

Використання клею призначене у великих приміщеннях з високою прохідністю.

Озброївшись терпінням, наполегливістю, дотримуючись нескладних порад, неодмінно вдасться самостійно здолати мистецтво укладання лінолеуму!


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *