Як самостійно прочистити раковину?

Чистка раковини засобами.

Зі всього сантехнічного обладнання найбільше навантаження припадає на кухонні раковини. Все, що є на кухні неодноразово побувало в раковинах. Посуд, кухонні приладдя, продукти – ніщо не може пройти повз цього чудового пристрою. Після виходу з невеликої ємності, до якої підведене водопостачання, все стає чистим, блискучим, їстівним…

А самі раковини часом не справляються з потоками бруду і жиру. З цієї причини в них утворюються засмічення.

На щастя, існує чимало способів боротьби з брудом.

Старий добрий вантуз

В ті часи, коли достатку хімікатів ще не було, люди прочищали труби перевіреним способом – за допомогою вантуза. Пристосування це дуже просте: гумова груша на дерев’яній ручці. Молодому поколінню воно навряд чи знайоме, а ті, кому довелося пожити в Країні Рад, знають дієвість способу і продовжують користуватися ним.

Принцип роботи пристрою дуже простий. Частинки, що спричинили засмічення витягуються назовні. Для цього гумову частину вантуза приставляють до зливного отвору, з силою натискають на дерев’яну ручку вниз, а потім відпускають її. Сміття з труби виходить назовні. Залишиться зібрати нечистоти і видалити їх у сміттєве відро.

Придбати пристрій можна в магазині сантехнічного обладнання.

Хімікати нам допоможуть

Сучасна промисловість представляє чимало хімічних засобів, призначених спеціально для усунення засмічень.

Кожне засіб забезпечений анотацією. На упаковках вказується склад засобу та спосіб його застосування.

Як правило, на видалення засмічення потрібно не більш півгодини. Для цього вказану кількість дезінфікуючого складу заливають (або засипають) в зливний отвір, залишають на кілька хвилин, а потім змивають струменем теплої води.

Відмінно зарекомендували себе такі препарати, як «Кріт», «Тірет», «Бешкетник».

Кожне з перерахованих засобів містять активні речовини, які при проникненні до місця забруднень, розчиняють жири, колагенові волокна, солі кислот тощо.

Домашні засоби для прочищення раковини

Існує чимало способів очищення труб, винайдених не фахівцями, а простими людьми. Такі способи прийнято називати народними.

Наприклад, не встоїть засмічення перед сумішшю прального порошку, соди і оцту. Спочатку соду змішують з порошком, засипають суміш в зливний отвір, а потім туди ж заливають оцет. Бурхлива реакція між содою і оцтом буквально роздирає на дрібні частинки утворений затор. Пральний порошок дещо пом’якшує реакцію і розщеплює жири.

Все, що залишається зробити після такого вливання – це промити трубу раковини начисто водою.

Коли йти за слюсарем?

До слюсаря звертаються в крайніх випадках, коли засмічення утворені речовинами, не піддаються розчиненню.

У багатоквартирних будинках для виклику сантехніка потрібно звернутися в відповідну контору. Чим поганий сантехнік, так це тим, що його приходу доведеться чекати і часом досить довго.

Прискорити ремонт зливу можна запросивши приватника. Такі послуги надають люди, що працюють «на себе». Вони з’являться значно швидше і плата у них трохи нижча. Але, щоб не відбулося несподіванок, узгодьте розмір оплати попередньо.

Якщо раковину регулярно промивати, то засмічень не виникне!

Наступна порада: про користь від інфрачервоних обігрівачів.

Джерело: https://uk.sifon.in.ua/santehnik.html


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *