Як зробити отвір у склі?

Як зробити отвір у склі, тобто просвердлити його?

Скло – дуже тендітний матеріал, що не терпить грубої обробки і для того, щоб зробити навіть невеликий отвір у склі потрібно знати деякі хитрощі. Ось кілька корисних порад на цю тему.

Перед тим, як свердлити скло, кінчик свердла піддають загартуванню. Для цього його розжарюють до білого кольору, потім моментально занурюють у сургуч і тримають там, поки сургуч не почне плавитися. Загартованим, таким чином, свердлом проробляють тільки невеликі отвори в склі.

Під час свердління отворів у склі необхідно постійно рясно змочувати свердло скипидаром.

Дуже розумна порада: невеликі вироби із скла ефективніше і безпечніше свердлити, попередньо опустивши їх у воду.

Для свердління великого круглого отвору в склі, необхідно зробити вищеописаним чином маленький отвір, і вставити в нього цвях. Потім використовують міцну нитку, один кінець якої прив’язують до цвяха, а інший – до склорізу на відстані потрібного радіусу. За допомогою цього пристосування прорізують коло, всередині якого, використовуючи склоріз і лінійку, проводять кілька радіусів. Великий отвір у склі отримують, взявши цю заготовку в руки і обережно постукуючи дерев’яним предметом по її тильній стороні. І знову порада: цю операцію краще проводити у воді.

Розповісти, як свердлити скло простіше, ніж навчитися це робити, але дотримуйтеся вищевикладених корисним порад і все буде гаразд!


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *